logo F1online.skF1online.sk

Komisári po nehode Cunodu a Gaslyho rozpažili ruky: Pretekový incident, hovorí Júki

Nehoda Pierra Gaslyho a Júkiho Cunodu
© FOM/Screenshot
Matúš Pavlík
Matúš Pavlíkdnes 14:04

Úvodná nehoda Júkiho Cunodu a Pierra Gaslyho na Veľkej cene Saudskej Arábie do značnej miery poškodila obe strany, ale žiadna sa, aspoň podľa názoru komisárov, nepodieľala na incidente väčšou mierou. Dvaja dobrí kamaráti sa takto pripravili o nemalú príležitosť, ale aj keď boli obaja po pretekoch sklamaní, vzájomne sa neobviňovali.

Z ich súboja o ôsme miesto v štvrtej zákrute bolo cítiť, že sa snažili nechať jeden druhému priestor, ale v tej chvíli by bolo najmúdrejšie, keby sa jeden z nich stiahol. Ani jeden to neurobil a došlo ku kontaktu, po ktorom skončili dvaja kamoši v múre a preteky sa pre nich predčasne skončili.

„Podľa mňa to bol pretekový incident. Asi sa to nedá lepšie opísať. Zo všetkých síl som sa snažil vyhnúť kolízii, ale na takom malom priestore to bolo veľmi ťažké. Neviem, čo iné som mal urobiť,“ povedal Cunoda.

„Dobre sa poznáme a keď sa snažíte ísť po vonkajšej strane v tom mieste, tak musíte ísť aspoň polovicou auta za bielu čiaru, inak sa zrazíte. Je to veľká škoda,“ dodal Júki.

Toho môžu veľmi mrzieť hlavne stratené kolá, ktoré na začiatku pôsobenia v Red Bulle potrebuje ako soľ. V cieli sa medzi siedmym Hamiltonom a ôsmym Sainzom nachádzala 25-sekundová medzera, do ktorej sa poľahky mohol vojsť a zhrabnúť aspoň štyri body, ale hlavne pozbierať dôležité kolá za volantom monopostu RB21. „Chcel som aspoň pozbierať skúsenosti. Pre mňa je veľmi dôležité každé kolo. Stále sú to len moje tretie preteky a každé kolo sa počíta. Škoda, že sa niečo také stalo hneď na začiatku pretekov,“ povedal sklamane Cunoda.

Ak Júkiho mrzia stratené kolá, jeho bývalého tímového kolegu Pierra Gaslyho mrzí premárnená príležitosť. Alpine sa pred dvoma týždňami v Bahrajne dočkal vôbec prvých bodov v sezóne a v Džidde mal dobre našliapnuté za ďalšími. Zdalo sa, že francúzsky pretekár mohol miešať karty v súboji s pilotmi Williamsu, ale to sa už nedozvieme.

„Myslím si, že som mal dobrý nájazd do štvrtej zákruty. Podarilo sa mi dobre zabrzdiť a dostať pred neho. Vedel som, že ho mám na vnútornej strane, preto som mu nechal čo najviac priestoru na výjazde,“ skonštatoval Gasly.

„Dvoma kolesami som už bol mimo trate a musel som sa uistiť, že zostanem medzi bielymi čiarami. Bohužiaľ, došlo ku kontaktu, v dôsledku ktorého moje auto skončilo v hodinách,“ dodal Gasly.

Ten tiež dostal otázku, či by v danom prípade udelil trest, alebo to považuje skôr za pretekársky incident. „To nebudem komentovať. Poznám Júkiho a poznám jeho úmysly. Nechcel urobiť nič zlé, ale skončilo to nešťastne. Nemalo by sa to stávať, ale taký je motoršport,“ uviedol Pierre.

Tomu sa vlani podaril neuveriteľný počin, keď svojmu tímu nespôsobil žiadne škody na monoposte v priebehu celej sezóny. Aj keď išlo o nešťastný incident, v tejto sezóne sa mu niečo také nepodarí.

Súvisiace články

Diskusia