Zvládnuť Mazepina nebude ľahké, na krku má ďalší škandál | Magazín F1 - F1online.sk

Zvládnuť Mazepina nebude ľahké, na krku má ďalší škandál

fotka k článku undefined
zdroj: Haas

Fanúšikovská základňa Nikitu Mazepina sa na základe toho, čo predvádza na trati, veľmi nerozrastá. Nuž a nepomáha si ani svojím správaním mimo pretekárskych okruhov. Najnovšie sa na jeho Instagrame objavilo video, v ktorom v aute obchytkáva ženu na zadnom sedadle.

Na sociálnych sieťach sa už v súvislosti s Nikitom Mazepinom objavilo všeličo. Keď Haas oficiálne potvrdil jeho príchod, na Twittri sa objavil príspevok, ktorého autorka vyhlásila, že štartové pole bude pre ňu od toho momentu “tvoriť 19 pretekárov a jeden týpek, ktorý si pýtal moje nahé fotky a naštval sa, keď som mu žiadne neposlala”.

Pripojila aj screenshoty z ich spoločnej konverzácie. Príspevok bol napokon zmazaný, značná časť ľudí ho považovala za vymyslený.

V noci zo stredy na štvrtok sa však na Mazepinovom účte na Instagrame objavilo niečo pikantnejšie. Mazepin v ňom zo sedadla spolujazdca obchytkáva ženu na zadnom sedadle.

Haas, ktorého šéf Günther Steiner po víkendovom vyčíňaní Nikitu Mazepina vyhlásil, že jeho tímu je už jasné, na čom bude musieť pri Rusovi zapracovať, v oficiálnom stanovisku vyjadril pohoršenie nad správaním 21-ročného Moskovčana a nad tým, že sa tým dokonca pochválil na sociálnych sieťach.

“Haas považuje správanie Nikitu Mazepina vo videu, ktoré bolo nedávno pridané na sociálne siete, za neospravedlniteľné,” uviedol tím na Twittri. “Už len samotný fakt, že dané video bolo zavesené na sociálne siete, považuje Haas za odpudzujúce. Celá vec je riešená interne, momentálne neposkytneme žiadne ďalšie vyjadrenia.”

Svoje stanovisko už zverejnil aj Nikita Mazepin: “Chcel by som sa ospravedlniť za moje nevhodné správanie a tiež za fakt, že to bolo zavesené na sociálne siete. Ospravedlňujem sa za prehrešok, ktorého som sa dopustil a za problémy, ktoré som tým Haasu spôsobil.”

“Ako pilot Formuly 1 sa musím držať vyšších štandardov a uznať, že som sklamal seba aj mnohých ľudí. Sľubujem, že sa z toho poučím,” doplnil syn ruského miliardára Dmitrija Mazepina.

Na sociálnych sieťach sa už ozvala aj instagramová modelka s takmer 90-tisíckami fanúšikov, ktorá je na videu zachytená. Mazepina sa zastala s tým, že video zverejnila ona sama. Či k nemu pridala aj komentár, že ona “je najlepšia” (@xxx shes the best, pozn. red.), nevysvetlila.

“Nikita a ja sme už dlho dobrými priateľmi. Nič z toho videa nie je myslené vážne! Jeden druhému veríme a toto bolo len hlúpe žartovanie medzi nami. To video som ja zavesila v jeho príbehu ako interný vtip,” píše. “Je mi to naozaj ľúto. Dávam vám svoje slovo, že je to naozaj dobrý človek a nikdy by nespravil nič, čo by ma nejako zranilo alebo ponížilo.”

Cenzurovanú verziu videa môžete nájsť na streamable.