Binotto chváli Leclerca: Teraz je z neho skutočný líder | Magazín F1 - F1online.sk

Binotto chváli Leclerca: Teraz je z neho skutočný líder

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Sezóna 2020 nebola pre Scuderiu Ferrari vôbec jednoduchá, no nejaké pozitíva predsa len priniesla. Charlesovi Leclercovi pripravila niekoľko lekcií, po ktorých sa stane lepším lídrom tímu, myslí si Mattia Binotto.

Leclerc sa v tejto sezóne musel zmieriť s tým, že nebude bojovať o popredné priečky. Ak sa chce vrátiť späť na čelo, musí aj on zabojovať, motivovať celý tím a pomôcť inžinierom v Maranelle.

“Myslím si, že táto sezóna ako celok bola preňho dôležitá,” uviedol šéf Ferrari Mattia Binotto. “Z pohľadu konkurencieschopnosti auta to bolo náročné. Ale myslím si, že ako líder tímu sa rozvíja.”

“Všetkých výrazne podporuje. Rozumie tomu, kedy je ten správny čas podporiť tím, kedy treba zatlačiť, kedy sa treba naozaj zlepšiť. Uvedomuje si, že budúce výsledky závisia aj od jeho príspevku. Myslím si, že je skutočným lídrom, nie iba naším pilotom. Počas tejto sezóny sa naozaj posunul ďalej,” chváli mladého Monačana Binotto.

Ako jazdec sa zlepšuje kontinuálne a kladie na seba veľké nároky. “Zlepšil sa aj po stránke jazdenia, manažmentu pneumatík a pretekovej rýchlosti. Myslím si, že sa jeho jazdecké schopnosti počas tejto sezóny zlepšili.”

“Som si istý, že Charles bude v budúcnosti silným jazdcom. Už teraz je veľmi silný, ale bude ešte silnejší — a to určite už budúci rok,” avizuje švajčiarsky inžinier.