Gondova rely jazda pokračuje. S fakultným tímom odjazdí finále majstrovstiev Slovenska | Magazín F1 - F1online.sk

Gondova rely jazda pokračuje. S fakultným tímom odjazdí finále majstrovstiev Slovenska

fotka k článku undefined
zdroj: Richard Gonda TC

Richard Gonda po podujatí Autoshow ukáže pretekárske zručnosti v rely aj tento víkend na záverečných pretekoch majstrovstiev Slovenska. Rovnako ako nedávnu exhibíciu ich bude hostiť okruh Slovakia Ring a jeho priľahlý areál. Gonda nadviaže na inovatívny projekt — spojenie s tímom Strojníckej fakulty TU v Košiciach.

Fakultný tím pred dvoma týždňami absolvoval rely debut a na poslednom podujatí tejto sezóny posunie cennú skúsenosť na ešte vyššiu úroveň.

Posádky čaká počas dvoch súťažných dní 11 rýchlostných skúšok, dovedna približne 150 ostrých kilometrov. Program odštartuje v piatok písaním rozpisov a prehliadkou trate, nasleduje technické preberanie a administratíva. Oba víkendové dni sa začína pretekať o ôsmej ráno, rely sa skončí v nedeľu okolo tretej popoludní.

Pre účastníkov platia prísne protipandemické opatrenia v bubline, podujatie sa uskutoční bez divákov. Tí však môžu sledovať dianie prostredníctvom live streamov, odkazy budú zverejnené aj na sociálnych sieťach Richarda Gondu, napríklad na Facebooku.

Úspešný okruhový jazdec si opäť sadne za volant aktuálneho špeciálu Škoda Fabia R5 kategórie WRC2. Gondov navigátor, tímový inžinier, manažér či mechanici budú z radov fakulty.

Premiéru zoskupenia na Autoshow poznačila skrytá technická chyba, pre ktorú musel Gonda auto odstaviť. Preto berie ďalšiu možnosť štartu ako veľkú výzvu.

“Máme nedokončený biznis, tešíme sa na to a ideme si to užiť,” hovorí Richard Gonda. “Veľmi si vážime podporu našich partnerov. Projekt je zaujímavý aj pre nich a na myšlienku máme veľmi dobrú odozvu, verím, že nám všetci budú držať palce. Radi by sme pekne zakončili túto divokú sezónu.

Richard Gonda TC
Richard Gonda TC
Richard Gonda TC