Meno Schumacher je späť. Mick bude v roku 2021 pretekať za Haas | Magazín F1 - F1online.sk

Meno Schumacher je späť. Mick bude v roku 2021 pretekať za Haas

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Mick Schumacher

Šialený formulový týždeň sa ešte nekončí, Haas nám na dnes pripravil ďalšiu veľkú novinu. Mick Schumacher bude pokračovať v šľapajách svojho otca, sedemnásobného majstra sveta Michaela Schumachera, keď sa po dvoch sezónach v šampionáte F2 predstaví vo Formule 1! Pôsobiť bude v americkom tíme Haas.

Líder priebežného poradia Formuly 2 už cez víkend v Bahrajne môže získať do svojej zbierky ďalší majstrovský titul. Pred dvoma rokmi sa stal víťazom európskej série F3. Na bahrajnskom “ovále” ho čakajú ešte dva preteky, do ktorých vstupuje so štrnásťbodovým náskokom.

Mick Schumacher sa stane kolegom Nikitu Mazepina, ktorého príchod Haas potvrdil v utorok. Do monopostu si však sadne už o čosi skôr. Haas Schumacherovi vyhradí jeden zo svojich kokpitov na piatkový tréning v Abú Zabí. Okrem tohto tréningu Schumachera uvidíme aj na posezónnych testoch na okruhu Yas Marina.

“Predstava, že budúci rok budem na štartovom rošte Formuly 1, ma napĺňa neskutočnou radosťou, nemám slov,” vyznal sa Mick Schumacher, ktorý podľa tímu podpísal “niekoľkoročný” kontrakt. “Chcel by som sa poďakovať Haasu, Scuderii Ferrari a Jazdeckej akadémii Ferrari za to, že vo mňa vkladali dôveru.”

“Chcel by som tiež poďakovať mojim rodičom, ktorých milujem. Viem, že im vďačím za všetko. Vždy som veril, že si splním sen o Formule 1,” uviedol syn najväčšej legendy Formuly 1.

Günther Steiner je s voľbou Micka Schumachera nadmieru spokojný. Uchvátili ho jeho kariérne úspechy. “Šampionát Formuly 2 už dlhodobo predstavuje priestor pre talenty, aby sa ukázali, a tohtoročné pole je bezpochyby jedno z najkonkurencieschopnejších z posledných sezón. Mick povyhrával preteky, pozbieral pódiá a v konkurencii veľkých talentov exceloval.”

“Som presvedčený, že si na základe jeho výkonov zaslúži šancu postúpiť do Formuly 1,” vyhlásil Steiner. “Ako tím máme pred sebou príležitosť hodnotiť a vychovávať nového jazdca, keďže už poznáme balík, s ktorým vstupujeme do sezóny 2021. Kladieme základné kamene pre dlhodobý rast nášho tímu. Tešíme sa na Mickove príspevky na trati, ale aj mimo nej.”