Pretekať vo Ferrari mi nebolo súdené, hovorí Hamilton | Magazín F1 - F1online.sk

Pretekať vo Ferrari mi nebolo súdené, hovorí Hamilton

fotka k článku undefined
zdroj: Mercedes

Lewis Hamilton pred pár dňami priznal, že pred rokom odštartoval rokovania s Ferrari. Tie sa však ďaleko nedostali, čo sedemnásobný majster sveta pripisuje nepriazni osudu. Okolnosti a načasovanie proste nehrali v prospech prepojenia značky Ferrari a Lewisa Hamiltona.

A tak v najbližších týždňoch očakávame predĺženie zmluvy britského šampióna s Mercedesom. V tíme pôsobí už od roku 2013 a kompetentní by boli radi, keby to potiahol ešte aspoň dva roky a predĺžil úspešné obdobie. Počas neho už pozbieral šesť majstrovských titulov a tímu pomohol získať až sedem konštruktérskych v rade.

Odísť by bolo pravdepodobne šialenstvom. “Nikdy som nebol blízko tomu, aby som svoj tím opustil,” hovorí Lewis Hamilton v Bahrajne. “Myslím si, že je správne, ak sa ako jazdci a ľudia obzeráte po tej ďalšej fáze, po tom, čomu sa upíšete v ďalšej etape vášho života. Musíte prehodnotiť svoje možnosti, spraviť si domáce úlohy a zvážiť plusy a mínusy.”

Pri porovnávaní vyšiel víťazne tím Tota Wolffa nad celkom z Maranella. “Nie som presvedčený o tom, že by sa naše hodnoty prelínali, nuž a z pohľadu načasovania to proste nebolo súdené. Ale netrápi ma to. Som hrdý a vďačný za tú cestu, ktorú sme s Mercedesom prešli.”

Lewisa Hamiltona ťahá vpred za ďalšími úspechmi majstrovstvo inžinierov z Brackley a Brixworthu, no nepovažuje to za hlavný dôvod, prečo chce zotrvať v Mercedese. Tým je súdržnosť a dobrá atmosféra v tíme.

“Myslím, že toto je jediný tím v histórii tohto športu, rodiny ktorého ste doživotný člen,” vysvetľoval Hamilton. “Ak sa pozriete aj na tých velikánov, ktorí tu strávili celý svoj život, tak oni sa stali súčasťou Mercedesu, súčasťou značky. Predstavujete tu článok v evolúcii a oni vás až do konca dní privítajú v tejto rodine. To je niečo, to je lojálnosť, toto mám aj vytetované. Je to obrovská súčasť tohto celého a ja si ju veľmi cením.”