Ricciardo prežíva najlepšie obdobie od roku 2016 | Magazín F1 - F1online.sk

Ricciardo prežíva najlepšie obdobie od roku 2016

fotka k článku undefined
zdroj: Renault Sport

Daniel Ricciardo prišiel do Formuly 1 ako junior Red Bullu. Začínal ako tretí jazdec Toro Rosso a potom sa mu naskytla šanca v slabom tíme HRT, s ktorým absolvoval jedenásť súťažných víkendov. Trochu sa „oťukal“ a od roku 2012 bol oficiálnym pretekárom Toro Rosso.

Keď potom v roku 2014 prišiel do Red Bullu, bol veľmi dobrý, vyhral tri veľké ceny a porazil tímového kolegu Sebastiana Vettela, ktorý predtým získal štyri majstrovské tituly v rade. To mu bolo hej, ibaže neskôr to už po boku Maxa Verstappena prestalo vyzerať tak ružovo a klíma v tíme sa kazila. Ricciardo v Red Bulle vydržal do roku 2018 a potom odišiel.

„Emocionálne to bol pre mňa doposiaľ najťažší rok,“ zaspomínal si Ricciardo. „Na začiatku sezóny to vyzeralo tak, že by som možno mohol bojovať aj o titul, ale uprostred ročníka som si už uvedomil, že chcem odísť preč. No a na konci roka to už bolo len o jednom vypadnutí za druhým. Bolo v tom množstvo emócií a do dnešných dní je to pre mňa najťažší rok.“

Aj preto sa Austrálčan potom pobral do Renaultu. „Z môjho pohľadu bolo zábavné pokúsiť sa niečo vybudovať s novým tímom. Tento rok je určite zábavnejší ako minulý, pretože táto cesta nám už vyniesla pár dobrých výsledkov.“

„Musím povedať, že faktor zábavy je v tejto chvíli ozaj vysoký. Milujem pretekársky šport a kvôli lockdownu a chýbajúcemu súťaženiu sa to všetko ešte posilnilo. Keďže som to chvíľu nemal, moja túžba sa vystupňovala,“ usmial sa Daniel Ricciardo, ktorý podľa vlastných slov zažíva najlepšie obdobie od roku 2016. Vtedy skončil v šampionáte tretí za dvojicou dominantných jazdcov Mercedesu.