Wolff má zato, že Ferrari odpíše aj sezónu 2021 | Magazín F1 - F1online.sk

Wolff má zato, že Ferrari odpíše aj sezónu 2021

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Ferrari

Z pohľadu Ferrari je ročník 2020 už dávno stratený. Tím sa dôkladne pripravuje na sezónu 2021 a z továrne hlási pozitívne správy. Veľký návrat by sme však nemali čakať, keď kalendár oznámi sezónu 2021, Ferrari ukončí vývoj, myslí si Toto Wolff.

Najväčším nedostatkom monopostu Scuderie je jeho pohonná jednotka. Vo Ferrari už pripravujú úplne novú, ktorá vraj na dynamometroch dosahuje veľmi dobré výsledky. Červení si od nej a od vylepšení, ktoré už na aute začali predstavovať, sľubujú návrat do bojov o pódiové priečky.

Okrem toho má Scuderia v pláne prerobiť celú zadnú časť auta, s ktorou sú spojené najväčšie zmeny v technických pravidlách, hlavne po stránke podlahy. “To nám uberie možno jednu sekundu na kolo,” zamýšľa sa Toto Wolff v rozhovore pre ORF.

“Ale nemyslím si, že by to úplne obrátilo poradie v štartovom poli. Je to len drobná zmena,” avizuje Rakúšan, ktorý si aj preto myslí, že sa Scuderia v budúcej sezóne rozhodne skončiť s vývojom.

“Objavia sa aj tímy, napríklad Ferrari, ktoré totálne odpíšu celý ročník 2021. Oni budú vyvíjať svoje monoposty pre sezónu 2022 už od samého začiatku,” vyhlásil Wolff. Pripomeňme, že vývoj pre rok 2022 je možné spustiť až v januári 2021.

Mercedes už teraz dominuje, a tak môžeme čakať, že sa strieborní rozhodnú podobne ako Ferrari. To podľa Wolffa nie je vôbec také isté: “Kvôli tomu [Ferrari] bude pre nás ťažšie nájsť ten správny balans vo vývoji pre rok 2021 a 2022.” Bude totiž treba dávať pozor aj na Red Bull…