Albon: Na preradenie do AlphaTauri by som nepristúpil | Magazín F1 - F1online.sk

Albon: Na preradenie do AlphaTauri by som nepristúpil

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Red Bull Racing

Podarí sa Alexovi Albonovi ešte presvedčiť Red Bull, aby ho v tíme nechal aj na nasledujúcu sezónu? Jeho šance vyzerajú byť veľmi malé, nuž a šance na prestup do iného tímu ešte menšie. Aby toho nebolo málo, Albon si sám zatarasuje cestu späť do béčkového tímu.

Ako hovorí Jolyon Palmer, budúcnosť Alexa Albona v Red Bulle a koniec-koncov i vo Formule 1 “visí na vlásku”. Zrejme jedinou jeho nádejou by boli veľké problémy Jukiho Cunodu vo Formule 2, ktorému by sa nepodarilo získať superlicenciu. Helmut Marko už naznačil, že v tom prípade by Cunoda zostal v nižšej sérii ešte ďalší rok a vedľa Gaslyho by sa posadil Albon.

To sa však Britovi s thajským pasom nepozdáva. “Nie, vôbec by som nesúhlasil s návratom do AlphaTauri,” odkazuje Alex Albon. “Myslím si, že snom každého jazdca je pretekať v tíme, ktorý je čo najvyššie. Tým tímom je Red Bull. Mojím cieľom je v ňom aj pokračovať.”

Nevieme, dokedy ešte takýto hrdý postoj Albonovi vydrží. Do konca sezóny nám zostávajú už len štyri veľké ceny a mladík z tábora Red Bullu sa môže čoskoro porátať s realitou. V Red Bulle sú vraj ochotní mu dať čas ešte do konca roka, no ten je veľmi blízko.

“Rozhovory, klebety, tie sú na dennom programe. Nakoniec však všetko, čo sa povie navonok, alebo čo sa musí povedať vonkajšiemu svetu, nijako nezmení to, čo ja predvediem na trati,” pokračuje Albon. “Ja sa koncentrujem na moje jazdenie a na zbieranie dobrých výsledkov.”

“Na tom teraz záleží viac než na čokoľvek inom. Viem, že ak sa koncentrujem na dobré výsledky a získam ich, tak sa o tom prestane toľko rozprávať. Ale vo Formule 1 to tak býva. Ja viem, čo mám spraviť. Koncentrujem sa na to a iba na tom mi záleží,” prezradil 24-ročný Londýnčan.