Binotto o novom motore: Investovali sme veľa | Magazín F1 - F1online.sk

Binotto o novom motore: Investovali sme veľa

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Achillova päta Ferrari. Scuderia v tejto sezóne kríva na jednu nohu, keďže výkon pohonnej jednotky nie je dostatočný, podobne trpia aj jej zákazníci. Nový motor potrebujú všetky tri tímy ako soľ. V Maranelle hlásia zlepšenie, no na finálny výsledok si budeme musieť počkať až do štartu sezóny 2021.

Už minulý mesiac hlásil boss Ferrari Mattia Binotto zlepšenie i nádejné výsledky z testov na dynamometri. Uviedol pritom, že nová pohonná jednotka je na tomto zariadení testovaná už „niekoľko mesiacov“.

„Nemáme momentálne ten najlepší motor, to je pravda,“ priznal boss Ferrari Mattia Binotto. „Budúci rok môžeme priniesť úplne novú pohonnú jednotku. Vo Ferrari sme investovali veľa do vývoja pre rok 2021, ale i 2022. V súčasnosti skúšame nový motor na dynamometri a spätná väzba, ako z pohľadu výkonu, tak spoľahlivosti, je veľmi sľubná.“

Ferrari bude veľmi potrebovať, aby bol nový motor čo možno najlepší. Od roku 2021 totiž vstúpia do platnosti nové predpisy, ktoré obmedzia využívanie dynamometrov. Tie sa dnes môžu používať takpovediac od rána do noci, čo sa od budúceho roka zmení.

„V roku 2021 budeme pri práci na dynamometri limitovaní. Bude na nás, aby sme boli čo najefektívnejší v plánovaní, a možno aj trochu kreatívni v našom prístupe k testovaniu. No myslím si, že napriek obmedzeniam používania dynamometrov, máme priestor pre vylepšenia. Z toho čo som mal možnosť vidieť doteraz, som s výsledkami spokojný,“ povedal Binotto.