logo F1online.sk

Máme slušné auto, hovorí Ricciardo

Daniel Ricciardo
© Pirelli
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík21. 2. 2024

Toto sú tri dni, keď pomaly odkryjeme prvé odpovede na otázky, o ktorých diskutujeme už od konca minulej sezóny. Tím donedávna známy ako AlphaTauri vstupuje do nového ročníka ako jeden z čiernych koní. Očakávala sa kópia minuloročného Red Bullu a útok na päť najlepších tímov minulej sezóny. Na to prvé to zatiaľ nevyzerá, na to druhé áno.

V prvý deň testov sa predstavili obaja piloti tímu, ktorý je dnes známy pod menom Visa Cash App RB. Obaja sa po skončení svojich smien držali v najlepšej päťke. Júki Cunoda odchádzal na obed ako celkovo piaty, Daniel Ricciardo sa večer dokonca posunul ešte o jednu priečku vyššie, keď prekonal Lanca Strolla.

Vyzerá to teda na hladký a kvalitný úvod. Dvojnásobne to platí, keď si pomyslíme, že Austrálčan sa nevyhol chybám a pritom bol asi len stotinku za Carlosom Sainzom. Samozrejme, tieto rozostupy musíme brať s veľkou rezervou a opatrný bol pri svojich hodnoteniach aj sám Ricciardo.

„Myslím si, že na začiatku sezóny musíme byť trochu opatrní,“ povedal rodák z Perthu. „Povedal by som, že v tejto sezóne budeme cieliť na čelo stredu poľa. Myslím si však, že momentálne sme niekde v strede poľa, nie na jeho čele. Nie som si istý, či už sme vpredu, ale určite je to náš cieľ.“

„Viem, že niektorí ľudia sú z nášho tímu pred štartom sezóny nadšení, ale ja chcem byť trošku opatrnejší. Máme slušné auto, ale ešte nás čaká veľa práce,“ dodal Ricciardo.

Ten sa vlani predsezónnych testov nezúčastnil a všetko sledoval z „lavičky náhradníkov“ ako rezervný pilot Red Bullu. Teraz má príležitosť zžiť sa s autom od samého začiatku a vstúpiť do otvoreného boja o sedačku v hlavnom tíme. Helmut Marko už naznačil, že by to mohlo byť medzi ním a Sergiom Pérezom.

„Bol to príjemný prvý deň a môžem ísť spať celkom spokojný, že som opäť pilotoval monopost Formuly 1. Keďže sme vyrazili na trať trochu neskoro, povedal by som, že náš deň bol trochu uponáhľaný. Nemali sme tak príliš čas sa obzerať späť a veľa diskutovať o zmenách nastavenia,“ povedal Ricciardo.

„Vo štvrtok ráno bude späť v aute Júki. Pokúsime sa mu pred druhým dňom dať čo najviac informácií,“ dodal austrálsky pretekár.

Súvisiace články