logo F1online.sk

Krkolomný názov, zaujímavý vzhľad. RB hlási návrat k farbám z čias Toro Rosso

Visa Cash App VCARB 01
© RB Content Pool
Tomáš Masár
Tomáš Masár9. 2. 2024

Ako v poradí štvrtý tím predstavilo monopost pre rok 2024 „béčko“ Red Bullu. Visa Cash App RB F1 Team alebo skrátene iba „RB“, ukázalo svetu nové dielo zo svojej garáže v piatok v ranných hodinách na predstavení v Las Vegas. Nový monopost s označením VCARB 01 nás zaujal najmä tým, že sa farebne ponáša na niekdajšie monoposty Toro Rosso.

Jazdecká zostava tímu z Faenzy zostáva pre rok 2024 nezmenená – za taliansky celok budú aj naďalej pretekať Daniel Ricciardo a Júki Cunoda. Mení sa však všetko ostatné. Sesterský tím Red Bullu si prešiel nielen zmenou názvu, ale avizuje aj čiastočné presunutie na Britské ostrovy, a to pre zámer užšie spolupracovať s tímom z Milton Keynes.

Okrem toho sa opätovne mení farebná schéma monopostu a najmä tímové ambície. Zatiaľ čo v predošlých niekoľkých rokoch bolo AlphaTauri spravidla iba do počtu, od novej sezóny a špecificky v nasledujúcich rokoch by RB chcelo hrať „prvú ligu“.

V neposlednom rade dochádza k zmene aj na čele stajne. Dlhoročného šéfa Franza Tosta nahradí Laurent Mekies, ktorý donedávna zastával jednu z popredných funkcií vo Ferrari a ktorý hodlá priniesť do tímu „nový vietor“.