Vettel: Pokúsim sa uzavrieť túto kapitolu so cťou | Magazín F1 - F1online.sk

Vettel: Pokúsim sa uzavrieť túto kapitolu so cťou

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Sebastian Vettel má pred sebou posledných šesť pretekov v drese Ferrari. Počas svojho šesťročného pôsobenia zažil so Scuderiou najprv vzostup, potom prudký pád. Nedá sa povedať, že by Ferrari opúšťal s úsmevom na tvári. Za jeho odchodom určite zostane pachuť zmiešaných pocitov.

Ešte začiatkom roka 2019 sa zdala Vettelova pozícia v tíme neotrasiteľná. Minulá sezóna však priniesla rad udalostí, v ich dôsledku je dnes Seb vo Ferrari na vedľajšej koľaji. Minuloročný monopost na titul nemal, do toho kauza okolo pohonnej jednotky a Vettel sa napokon musel skloniť pred mladším tímovým kolegom. Ten ho porazil nielen na trati, ale získal si i priazeň Tifosi, ktorí v ňom vidia nádej do budúcna. K tomu napokon zjavne dospelo aj vedenie tímu, ktoré radšej siahlo po Carlosovi Sainzovi.

Vettelove trápenie sa však v tomto roku ešte zhoršilo. Jeho tímový kolega Charles Leclerc na druhú stranu podáva veľmi solídne výkony, interný súboj vedie priepastným pomerom 63:17.

Myslím, že Charles odvádza veľmi dobrú prácu a zdá sa, že auta dokáže dostať maximum,“ povedal novinárom v Portugalsku Vettel. „Z môjho pohľadu to je veľmi odlišný rok za veľmi odlišných okolností. Nie je to úplne najhladšia sezóna a celkovo neľahká situácia. Som však ochotný odovzdať všetko, čo je v mojich silách, aby som sa pokúsil zlepšiť a do konca roka sa dostať tam, kde viem, že môžem byť.“

„Jazdiť v tomto roku nie je ľahké ani pre jedného z nás. Sedím na všetkých tých mítingoch, na ktoré chodí aj Charles. Zdieľame spoločný názor. Iste, nie vždy je to jednoduché, ale myslím, že vstúpiť do sezóny s tým, že sa na konci rozídete, tak nečakáte žiadnu love story.“

Štvornásobný majster sveta prišiel do Maranella v roku 2015. Jeho cieľom bolo nadviazať na úspechy svojho veľkého vzoru, Michaela Schumachera, ktorý bol jedným zo strojcov najúspešnejšej éry talianskeho tímu. Jazdec i tím sa síce snažili, no na vytúžený vrchol to nedotiahli.

„Všetko sa raz skončí. Už sa veľmi teším na novú kapitolu, ktorú otvorím v budúcom roku,“ hovorí Vettel. „Ale než začne, pokúsim sa túto kapitolu uzavrieť so cťou, dať sa znovu dokopy, prekonať prekážky a podávať výkony, o ktorých viem, že na nich mám.“

„Nemyslím si, že som človek, ktorý také veci prežíva s veľkými emóciami. Som realista a viem, že všetko sa raz skončí,“ dodal majster sveta z rokov 2010 až 2013.