Grosjean odchádza z Haasu: Zatváram poslednú kapitolu | Magazín F1 - F1online.sk

Grosjean odchádza z Haasu: Zatváram poslednú kapitolu

fotka k článku undefined
zdroj: Haas F1 Team

Správy zahraničných médií sa potvrdili. Romaina Grosjeana skutočne čaká posledných šesť pretekov v tíme Haas, a možno aj vo Formule 1 ako celku. Potvrdil to pred víkendom v Portugalsku.

Romain Grosjean pôsobil v Haase dlhých 92 súťažných víkendov. Nastúpil doň už v roku 2016, teda zažil aj úplné začiatky tohto amerického tímu vo Formule 1. Teraz však jeho púť končí. Odchádza bez reálnej vyhliadky na zisk sedačky pre rok 2021, no s chuťou stať sa súčasťou projektu Peugeotu vo WEC.

“Posledná kapitola je zatvorená, táto kniha je dopísaná,” uviedol na sociálnych sieťach Romain Grosjean. “S Haasom som bol už od prvého dňa. Päť rokov, počas ktorých sme zažili vzostupy aj pády, získali 110 bodov za 92 pretekov. Bola to cesta, ktorá stála za to.”

Francúz pokračoval: “Veľa som sa toho naučil, stal som sa lepším jazdcom ale aj lepším človekom. Dúfam, že aj ja som pomohol ľuďom v tíme, aby sa zdokonaľovali. Na toto som asi najviac pyšný, viac než na hociktoré z tých šialených pretekov ročníka 2016 či na štvrté miesto z VC Rakúska 2018. Tímu želám do budúcna len to najlepšie.”

Kevin Magnussen zatiaľ o svojom osude neinformoval, no môžeme očakávať, že už čoskoro aj on sám vydá podobné vyhlásenie. Stajňa pod vedením Günthera Steinera v tom prípade úplne zmení svoje jazdecké zloženie.

Medzi najväčších kandidátov patria mladíci Nikita Mazepin, Mick Schumacher — ak nezíska sedačku v Alfe Romeo —, no Haas môže siahnuť aj po Nicovi Hülkenbergovi, Sergiovi Pérezovi či junioroch akadémie Ferrari.