Steiner potvrdil, že Mazepin je na radare Haasu | Magazín F1 - F1online.sk

Steiner potvrdil, že Mazepin je na radare Haasu

Nikita Mazepin
zdroj: Twitter/Hitech GP

Tím Haas je momentálne v rozhodovacom procese. Skúma svoje možnosti a snaží sa zvoliť tú najlepšiu jazdeckú zostavu pre rok 2021 a nasledujúce. Keďže sa americký tím s rozhodnutím nijak neponáhľa, otvára priestor rozličným špekuláciám. Jedna z nich hovorí o podpise ruského mladíka Nikitu Mazepina.

Ten pochádza z veľmi bohatých pomerov, ktoré mu k vysnenému miestu vo Formule 1 majú pomôcť. Jeho otec sa mal na Veľkej cene Ruska stretnúť so zástupcami tímu Haas a adresovať im ponuku s mnohými nulami (o tom sme ostatne písali tu). Šéf Haasu, Günther Steiner, stretnutie s ruským miliardárom potvrdil, odmieta však, že by to malo pre budúce jazdecké zloženie niečo znamenať. S Dmitrijom Mazepinom sa vraj pozná roky a tím Haas na predaj nie je.

Čo však možnosť zasponzorovať Haas veľkou čiastkou výmenou za jedno miesto v kokpite? Nikita Mazepin totiž patrí k tomu lepšiemu, čo ponúka juniorská Formula 2 a objektívne ukázal pomerne dobrú rýchlosť a prísne podmienky na zisk superlicencie by mohol splniť.

„Myslím, že som už skôr povedal, že tento ročník Formuly 2 je veľmi silný a v ponuke je veľa mien. Mazepin patrí medzi nich, keďže je piaty alebo šiesty v celkovom hodnotení, podarilo sa mu aj vyhrať. Mal by teda byť na zozname,“ povedal Steiner, ktorého cituje holandský Motorsport.com.

Talian tým reagoval na svoje skoršie vyjadrenie, podľa ktorého Haas má zoznam asi desiatich potenciálnych kandidátov, ktorí by do kokpitu mohli zasadnúť v budúcom roku.

Americký tím je momentálne vo veľmi dobrej pozícii, pretože si môže vyberať. V ponuke je mnoho kvalitných jazdcov, jednak skúsených ako Pérez, Hülkenberg či Magnussen, ale aj dravých mladíkov z Formuly 2. Steiner pritom niekoľkokrát zopakoval, že hľadá riešenie v strednodobom alebo dlhodobom horizonte.

„Ako hovorím stále, bude to rozhodnutie založené na tom, čo je pre tím najlepšie z dlhodobého hľadiska, nie krátkodobého,“ povedal temperamentný Tirolčan.

Možno vás zaujme

Komentáre