Albon diskrimináciu necíti, svoj pôvod považuje skôr za výhodu | Magazín F1 - F1online.sk

Albon diskrimináciu necíti, svoj pôvod považuje skôr za výhodu

Alex Albon
zdroj: Red Bull Content Pool

Lewis Hamilton mnohokrát zdôrazňoval, že šancu dostať sa do F1 majú zväčša len bieli pretekári. Keď má niekto inú farbu pleti, vraj sa musí uberať inou cestou a jeho šanca dostať sa do kráľovskej motoristickej triedy je minimálna.

Šesťnásobnému majstrovi sveta sa vôbec nepáči, že vo formulovom športe absentuje diverzita a podľa neho neabsentuje len medzi pretekármi, ale aj medzi členmi tímov. Skoro všetci sú belosi.

Alex Albon však naopak vôbec nemá pocit, že by ho niekto znevýhodňoval. Ide o prvého thajského (napoly je Angličan) pretekára F1 od päťdesiatych rokov minulého storočia, ktorý sa teší aj z podpory tejto krajiny. Bez nej by nemal šancu.

„Bol to človek, ku ktorému som pri dospievaní vzhliadal a som si istý, že to platí o mnohých jazdcoch môjho veku,“ povedal Albon o Hamiltonovi. „Ale musím povedať pravdu, že z môjho pohľadu som etnickú príslušnosť vnímal ako niečo, čím som vynikal. Bol to dokonca aj spôsob, ktorým som sa dostal cez juniorské formulové triedy.“

„Vždy som bol sponzorovaný priamo z Thajska,“ pokračoval pretekár Red Bullu Racing. „Ak niečo, tak pre mňa to teda bolo dobré. Pomohlo mi to dostať sa k financiám z iných zdrojov.“

Albon okrem toho pripomenul, že nemal ani žiadne priame skúsenosti s rasizmom. „Vyrastal som v dobrej škole, v súkromnej škole. Nemal som žiadne problémy. V Európe som súťažil už od veľmi včasnej fázy svojej kariéry a bolo to úplne OK. Netvrdím, že iní ľudia to nemohli mať ľahšie alebo ťažšie, ale ja som tomu nikdy nečelil,“ dodal Alex Albon.

Možno vás zaujme

Komentáre