Ricciardo neľutuje odchod z Renaultu | Magazín F1 - F1online.sk

Ricciardo neľutuje odchod z Renaultu

Daniel Ricciardo
zdroj: Renault Sport

Daniel Ricciardo sa od budúcej sezóny stane kolegom Landa Norrisa v McLarene. Opustí tak Renault, tím, ktorý sa v posledných týždňoch výrazne zlepšil a viackrát útočil až na pódium. Svoje rozhodnutie ani napriek tomu neľutuje.

McLaren bude mať v sezóne 2021 výhodu v podobe pohonnej jednotky od Mercedesu, no na druhej strane minie dôležité vývojové žetóny na jej integráciu do šasi. Momentálne teda nie je jasné, či McLaren v budúcej sezóne spraví v porovnaní s konkurenciou väčší krok vpred.

Ricciarda by malo zaujímať, či si McLaren polepší v porovnaní s Renaultom. V šampionáte sú si tieto tímy veľmi vyrovnané, kým McLaren je na tretej priečke so ziskom 106 bodov, piaty Renault naň stráca len sedem majstrovských bodov. Ak bude francúzsky tím pokračovať v podobných výkonoch ako na posledných štyroch veľkých cenách, môže sa dostať aj na vysnívanú tretiu priečku Pohára konštruktérov.

“Nechcem byť voči Renaultu nezdvorilý, ale z mojej momentálnej pozície to neľutujem,” vyhlásil Daniel Ricciardo na otázku, či nerozmýšľal nad svojím rozhodnutím prestúpiť do tímu, ktorý momentálne pôsobí pomalšie. “Či som rád, keď vidím naše pokroky? Rozhodne! Všetko je fajn. Ak to znamená, že Renault bude súperom, ktorý bude McLaren ťahať dopredu, tak si myslím, že to bude dobré pre všetkých.”

“Takže neľutujem to, no na druhej strane nie som nespokojný s progresom, ktorý sme dosiahli. Chcem pretekať vpredu. Každé preteky vo Formule 1 sú veľmi dôležité. A čím skôr dostanem šancu, tým lepšie. Som rád, že sa posúvame dopredu a cítim to, čo je dôležité aj pre mňa a môj rast ako pretekárskeho jazdca,” zamyslel sa skúsený Austrálčan.

Svoje aktuálne pôsobisko na konci roka opustí aj Sergio Pérez. Mexičan sa už vyjadril, že Racing Point ho postupne odstriháva od dôležitých informácií, a tak je trochu v tme. Ricciardo vraj žiadne podobné problémy v Renaulte ešte nemal.

“Tím ma od ničoho neodstrihol. Chodím na simulátor a robím všetky tie veci,” dodáva Ricciardo. “Veľmi fajn sa s nimi pracuje. Zanecháva to horkú pachuť, hlavne pre niektorých chlapcov v tíme, keď už vedia, že o rok s nimi nebudem, ale ja dám do toho svoje maximum — až do posledného dňa.”

Možno vás zaujme

Komentáre