Ricciardo: Na Q3 môžeme pomýšľať už na každom okruhu | Magazín F1 - F1online.sk

Ricciardo: Na Q3 môžeme pomýšľať už na každom okruhu

Daniel Ricciardo
zdroj: Renault

Danielovi Ricciardovi sa na posledných štyroch veľkých cenách mimoriadne darilo. Na okruhoch Spa, Monza, Mugello a Soči získal jedno štvrté, dve piate a jedno šieste miesto. Podľa Austrálčana je to znamenie, že Renault sa už nemusí obávať žiadneho typu trate.

Kým v Spa a Monze bola dôležitá hlavne maximálna rýchlosť a dobre vyladený balík s nízkym prítlakom, v Mugelle bol oveľa dôležitejší prítlak a aerodynamika. Rusko samotné je pomerne špecifické a Renaultu v posledných rokoch nevyhovovalo.

“Po tomto víkende môžem byť určite sebavedomejší,” hovorí Daniel Ricciardo po Soči. “Nicovi Hülkenbergovi sa tu vlani celkom darilo, ale určite to nebola naša najsilnejšia trať. A ani pre mňa osobne to nebol najlepší okruh.”

“Myslím si, že sám za seba hovorí fakt, že som tu získal taký dobrý výsledok a už od prvého tréningu som mal pod sebou dobré auto. Napĺňa ma to sebavedomím na akejkoľvek trati, na akú pôjdeme. Či máme auto, ktoré patrí do najlepšej päťky, to neviem, ale myslím si, že realisticky si môžeme dávať za cieľ postup do Q3 na každom okruhu,” pokračoval pilot, ktorého v Renaulte čaká posledných sedem veľkých cien.

Na margo svojho úspešného ťaženia z posledných týždňov dodal: “Tie posledné štyri preteky boli určite veľmi pozitívne, najhorší výsledok bolo šieste miesto, takže s tým som naozaj spokojný. Mali sme dobrú spoľahlivosť. Sme na tom dobre, ja som na tom dobre. Spravil som pár chýb, ale s výsledkom som spokojný.”

Možno vás zaujme

Komentáre