Mick by raz chcel opäť k rekordom dopísať meno Schumacher | Magazín F1 - F1online.sk

Mick by raz chcel opäť k rekordom dopísať meno Schumacher

Mick Schumacher – Ferrari
zdroj: Scuderia Ferrari

Lewisovi Hamiltonovi chýba už len malý krôčik k tomu, aby vyrovnal a následne aj prekonal dva najväčšie rekordy Michaela Schumachera. Ten prvý môže vyrovnať už tento víkend, a teda 91 víťazstiev legendárneho Nemca, nuž a ten druhý ešte pred koncom tejto sezóny — sedem titulov majstra sveta. Mickovi Schumacherovi to nie je ľúto, no prial by si, aby sa raz tieto rekordy vrátili späť do rodiny Schumacherovcov.

Syn sedemnásobného majstra sveta momentálne vedie šampionát Formuly 2, a tak sa prekonávaniu rekordov jeho otca môže len prizerať. V padoku sa už síce jeho meno skloňuje ako o horúcom adeptovi na jednu zo sedačiek v Haase či Alfe Romeo, no z tejto pozície Lewisa Hamiltona nijako neohrozí.

“Môj otec zvykol opakovať jednu vetu — rekordy sú na to, aby sa prekonávali,” odpovedal 21-ročný Mick Schumacher na otázky novinárov v Soči. Preto ho nemrzí, že jeho otec o svoje rekordy zrejme čoskoro príde. “V športe je to každého cieľ. Myslím si, že Lewis má za sebou veľmi, veľmi dobrú sériu.”

“Rekordy sa majú prekonávať a myslím si, že aj my sa na to pozeráme z tej pozitívnej strany. Pre šport je to dobré. On je tiež veľmi vplyvný v rámci tohto športu. Ďalší cieľ bude azda na mne — ak spravím ten krok smerom k Formule 1, aby som ich prekonal opäť,” pokračoval rodák zo Švajčiarska jazdiaci pod nemeckou vlajkou.

Lewis Hamilton nahradil Michaela Schumachera v Mercedese po sezóne 2012, a po ročníku 2013, ktorý ešte ovládol Sebastian Vettel, roztočil jednu veľkú víťaznú párty. “Lewis prišiel do Mercedesu potom, čo môj otec odišiel.”

“Párkrát som sa ukázal na trati a mal som šancu sa s ním porozprávať. Samozrejme, je to veľmi zaneprázdnený človek a ja tiež — hlavne teraz kvôli COVID-u je ťažké sa zhovárať. Koncentrujem sa na seba a Lewis robí to isté. V každom prípade si myslím, že keď sa naskytne šanca, určite budem mať záujem o dlhší rozhovor s ním,” doplnil Schumacher, ktorý oveľa častejšie konzultuje veci so Sebastianom Vettelom, ktorý mu ochotne radí.

Možno vás zaujme

Komentáre