Verstappen očakáva tuhý boj o tretie miesto | Magazín F1 - F1online.sk

Verstappen očakáva tuhý boj o tretie miesto

Max Verstappen
zdroj: Twitter/Red Bull Racing

Tím Red Bull na tom bol v Mugelle papierovo veľmi dobre. Po dvoch týždňoch sme však na okruhu, ktorý je jeho pravým opakom a zároveň aj opakom toho, čo „červeným býkom“ vyhovuje. A piatkové voľné tréningy v Soči to aj potvrdili.

Max Verstappen sa v druhom tréningu umiestnil na siedmom mieste so stratou 1,5 sekundy na Valtteriho Bottasa. Holanďan sa nevyhol ani hodinám a jeho Red Bull sa nezdal taký stabilný, na aký sme zvyknutí.

„Vieme, že táto trať pre nás nie je tá najlepšia. Skúšali sme rôzne úrovne prítlaku v snahe nájsť tú najlepšiu možnosť,“ povedal po skončení druhého tréningu Max Verstappen. „V druhom tréningu to v našom podaní mohlo byť lepšie, ale ako som už povedal, skúšali sme rôzne veci. Niektoré fungovali, niektoré nie. Máme tak nejaké nápady smerom k zajtrajšku.“

Mercedesy v piatok v Soči konkurenciu priam rozdrvili a vyzerá to na ďalší dominantný víkend v podaní majstrovského tímu. Red Bull sa po piatku sústreďuje skôr na defenzívu proti súperom zo stredu poľa, než ofenzívu proti Mercedesu. Napríklad taký Daniel Ricciardo na Renaulte bol v piatok mimoriadne rýchly.

„V boji o tretie miesto nás čaká ťažká kvalifikácia,“ myslí si Verstappen. „V pretekovom tempe to vyzerá o trochu lepšie, za čo som rád, no čaká nás ešte nejaká práca, aby sme boli schopní potvrdiť to tretie miesto.“

„Renault bol dnes veľmi konkurencieschopný a neviete, kto môže byť ďalší. My sa však musíme sústrediť na seba, dobre zvoliť úroveň prítlaku a uistiť sa, že auto bude stabilné. Kvalifikácia bude tesná, no som si istý, že sme v hre,“ dodal Max.

Jeho tímový kolega Alex Albon ako obvykle trochu zaostal. O to ťažšia kvalifikácia to preňho môže byť. V druhom tréningu bol dvanásty najrýchlejší, čo mu na sebadôvere veru nedodá.

„Viem, že to bude ťažké. Stred poľa urobil v porovnaní s minulým rokom krok vpred, takže to je veľmi tesné,“ hovorí Albon. „Z auta nemám taký zlý pocit, čakajú nás však domáce úlohy, aby sme dokázali pozbierať nejaké drobné.“

„Na takejto trati to je celé o šetrení pneumatík, keďže tu je horúco. Potrebujete dobré vyváženie. Dobrá rýchlosť v krátkych jazdách znamená dobrú rýchlosť aj v tých dlhých. Po oboch stránkach trochu strácame,“ priznal Albon.

Možno vás zaujme

Komentáre