fb pixel
logo F1online.sk

Norrisa teší rýchlosť, no monopost mu príde dosť “rozhádzaný”

Lando Norris
© Twitter/McLaren
Milan Kubala
Milan Kubala22. 9. 2023

Po úspešnom víkende v Singapure sa Lando Norris opäť zamiešal medzi pilotov na čele . I napriek peknej pozícii a dobrej kvalifikačnej simulácii však nie je celkom spokojný. Na monoposte ešte treba pracovať, avizuje.

Lando Norris má za sebou piatok, ktorému by sme mohli dať prívlastok aj štandardný. Odjazdil prakticky rovnaký počet kôl ako jeho najbližší súperi a v oboch tréningoch obsadil tretie miesto. Za najrýchlejším kolom dňa zaostal o takmer polovicu sekundy.

“Rýchlosť máme, dnes bola celkom dobrá. Toto bol jeden z tých piatkov, keď sme boli Red Bullu a čelu najbližšie, takže z hľadiska rýchlosti je to povzbudzujúce,” pochvaľoval si Lando Norris.

Nenašiel však len pozitíva. “Auto je dosť rozhádzané. Myslím si však, že taký pocit má väčšina. Je tu veľmi nízka priľnavosť, čo neplatí len pre nás. V aute máte plné ruky práce. Ak sa nám ho podarí trochu upokojiť a vyladiť balans, v sobotu by sme mohli mať celkom dobrý deň. Rýchlosť je dobrá, len sa v aute ťažko jazdí.”

Ak sa McLarenu podarí upokojiť monopost MCL60, zníži sa aj pravdepodobnosť chýb v kvalifikácii. Tá bude opäť dôležitá, pretože papájoví v nej môžu skončiť veľmi vysoko, pokiaľ nezakopnú.

Sníva Lando Norris aj o pole position? “Pochybujem, že to bude pole position. Red Bull sa momentálne tvári ako normálny Red Bull,” poznamenal s odkazom na singapurské problémy červených býkov. “Myslím si, že nie sme tak ďaleko. Obyčajne sa ešte približujeme s blížiacimi sa jazdami s prázdnym autom a nakopnutými motormi.”

“Útočiť na pole position bude ťažká úloha a pravdepodobne nám to bude až príliš vzdialené, ale pokúsime sa vyzvať Mercedes, ktorý dnes azda nevyzeral byť taký silný, taktiež Ferrari a Astony. Toto bude náš sobotňajší boj,” zhodnotil mladík z Bristolu, ktorý ešte stále čaká na svoje premiérové víťazstvo.

Oscar Piastri sa v Suzuke konečne dočkal nového balíčka, s ktorým Lando Norris jazdí už od Singapuru. Ešte skôr, ako z neho dokáže vydolovať všetok potenciál, sa však potrebuje udomácniť na “mega okruhu”, ako nazval Suzuku.

“Ešte mám priestor na zlepšovanie sa, no bol to pozitívny deň. Boli sme rýchli, takže to nebol zlý prvý deň v Suzuke,” uviedol pred mikrofónom F1 TV Oscar Piastri, ktorému v druhom tréningu patrila ôsma priečka.

Nový balíček si zatiaľ hodnotiť netrúfol. “Porovnávať to je veľmi ťažké. Tento okruh sa diametrálne líši od Singapuru. Navyše sa zdá, že všetkým to dosť sťažuje povrch a úroveň priľnavosti. Nemám pocit, že by to bol taký rozdiel, ale je mi to jedno, ak budeme rýchlejší.