fb pixel
logo F1online.sk

Piastri na mňa nepríjemne tlačí, priznáva Norris

Lando Norris pred Oscarom Piastrim
© LAT Images/McLaren
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík21. 9. 2023

V Suzuke sme očakávali potvrdenie Júkiho Cunodu ako pilota AlphaTauri pre rok 2024. Avizovali to popredné motoristické médiá, ktoré nás však nepripravili na podpis novej dlhodobej zmluvy Oscara Piastriho s McLarenom. Nakoniec vydal pred Veľkou cenou Japonska tlačové stanovisko tím z Wokingu, nie AlphaTauri.

V McLarene sú už tak trochu experti na dlhodobé zmluvy. Podobne ako kedysi Landa Norrisa, aj Oscara Piastriho si zaistili až do konca sezóny 2026. Táto správa potešila všetkých fanúšikov, nielen tých britského tímu, pretože austrálsky mladík podáva vo svojej nováčikovskej sezóne parádne výkony.

Súčasná Formula 1 je pre mladých pilotov veľmi náročná a nie je ľahké rýchlo nabrať rýchlosť. Oscar sa s tým však dokázal popasovať, rovnako tak s monopostom MCL60, ktorého predchodca narobil vlani poriadne vrásky Danielovi Ricciardovi. Aj keď Piastri na Landa Norrisa bodovo stráca, málokto pochybuje, že výkonnostne sú na podobnej úrovni.

„V prvom rade mu musím pogratulovať. Myslím si, že každé predĺženie zmluvy vo Formule 1 je veľká vec,“ prehlásil Piastriho tímový kolega Lando Norris. „Podával kvalitné výkony a urobil všetko, čo potreboval. Myslím si, že so všetkým, čo dosiahol v tejto sezóne, prekonal očakávania väčšiny ľudí.“

„Poriadne na mňa tlačil – nie je to príjemné a niečo také nechcem –, ale odviedol veľmi dobrú prácu, takže mu gratulujem k zotrvaniu v tíme aj v ďalších rokoch.“

„V prvej polovici sezóny sme si užili veľa zábavy a dosiahli sme veľký progres. Byť súčasťou tohto pokroku, a takisto v rokoch 2024, 2025 a 2026, bude niečo, na čo sa Oscar môže naozaj tešiť,“ dodal Norris.

Samotný Piastri novinárom potvrdil, že jeho kontrakt bol platný aj na rok 2024, takže sa nepotreboval príliš obávať, ale dlhodobá zmluva a s ňou spojená istota je pre každého športovca veľmi príjemná.

„Som, samozrejme, veľmi šťastný, že sa to mohlo oznámiť už teraz,“ povedal Piastri spokojne. „Už som bol zaviazaný tímu na budúcu sezónu, ale potvrdiť teraz moje zotrvanie až do roku 2026, je veľmi vzrušujúce.“

Na otázku, prečo sa obe strany dohodli práve na dvojročnom predĺžení zmluvy, Austrálčan odpovedal: „Ani neviem, ale po tejto sezóne mi zostávajú ešte tri roky. Myslím si, že pre každého je skvelé nadobudnúť takúto istotu.“

„Z môjho pohľadu a aj z pohľadu tímu to dávalo zmysel. Dlhodobá zmluva a kontinuita nás všetkých napĺňa príjemnou sebadôverou,“ povedal Piastri.

Súvisiace články