Brown: Z Landovej odpovede o Maxovi sa snažia robiť haló, je na dobrom mieste | Magazín F1 - F1online.sk

Brown: Z Landovej odpovede o Maxovi sa snažia robiť haló, je na dobrom mieste

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/McLaren

Viete si vedľa seba v jednom tíme predstaviť Landa Norrisa a Maxa Verstappena? Lando Norris totiž po pretekoch v Monze na túto otázku reagoval kladne a spustil tým menšiu mediálnu vlnu. K budúcnosti svojho jazdca sa vyjadril aj Zak Brown, ktorý čelil otázke, či si zase on vie predstaviť súčasného majstra sveta v McLarene.

Všetko odštartoval Nico Rosberg špekuláciou o prípadnej zmene Norrisovho pôsobiska pred budúcou sezónou. Jednalo sa zrejme len o klasickú Rosbergovu klebetu, pretože Lando má v McLarene platný kontrakt do konca roka 2025.

Pilot McLarenu následne dostal otázku, či by si vedel predstaviť pretekať v jednom tíme s dvojnásobným majstrom sveta. A ako to poznáme nielen v prostredí F1, na vytvorenie príbehu stačila jedna veta.

„Hmmm… niečomu takému som smerom do budúcnosti určite otvorený. Môžem spokojne povedať, že Max je pravdepodobne jedným z najlepších jazdcov v histórii Formuly 1,“ reagoval Norris. Jeho kompletné vyjadrenie nájdete v tomto článku.

Téma počas dvojtýždňovej pauzy žila svojím životom a na pretras sa dostala aj v Singapure. Otázke na budúcnosť svojej hviezdy čelil Zak Brown na piatkovej tlačovej konferencii, a reagoval na pohľad veľmi suverénne.

„Lando odpovedal na otázku, ktorú dostal, a teraz sa to mnohí snažia nafúknuť. Myslím si, že hocikto iný by reagoval podobne. S Maxom sú dobrí kamaráti. A ak by ste spýtali kohokoľvek, či by chcel byť kolegom Lewisa, Maxa či Fernanda, každý by povedal, že áno,“ reagoval Zak Brown, ktorý sa snažil uťať špekulácie o prípadnom Norrisovom odchode. „Všetci si vybrali túto jednu odpoveď a snažia sa z nej urobiť ´haló´. Ale okej, to je Formula 1, je to v poriadku. Lando je aktuálne na dobrom mieste.“

Na druhej strane, Norris explicitne nepovedal, že by chcel odísť z McLarenu do Red Bullu. Nikde predsa nie je napísané, že by Verstappen v budúcnosti nemohol opustiť svoj súčasný tím. Čo ak by zamieril práve do Wokingu, aj keď sa to momentálne javí akokoľvek nepredstaviteľné?

Zak Brown dostal otázku, či si vie súčasného šampióna predstaviť vo svojom tíme. „Prvýkrát som dostal takúto otázku (úsmev). Ak by bol voľný jazdec takéhoto kalibru ako Max a mali by sme voľné miesto, tak samozrejme, že áno. Avšak my sme momentálne veľmi spokojní s našou jazdeckou zostavou.“

McLaren do Singapuru priviezol výrazný balíček vylepšení, od ktorých si sľubuje ďalšie zlepšenie. To však zrejme nebude až také viditeľné ako skok z Rakúska a Silverstonu. „Treba si uvedomiť, že v Rakúsku sme začínali z fakt dosť nízkeho bodu z pohľadu dovtedajšej výkonnosti. Aj preto bolo naše zlepšenie vnímané tak pozitívne. Sme presvedčení, že aj v Singapure urobíme krok dopredu. Avšak tam, kde sme výkonnostne teraz, je to veľmi tesné. Chceme robiť kroky dopredu a pokračovať v zmenšovaní straty na čelo,“ vyhlásil výkonný riaditeľ britskej stajne.

Britský tím sa v Pohári konštruktérov usadil na piatom mieste, kde si drží od tela Alpine, no zároveň má výraznejšiu stratu na tímy pred sebou. Trúfajú si v McLarene ešte atakovať štvrtý Aston Martin, na ktorý strácajú 102 bodov? „Je tam už dosť veľká diera… Od Rakúska sme rýchli, no potrebovali by sme nejaký fakt veľký výsledok, aby sme sa k nim ešte priblížili,“ uzavrel Brown.