Rosberg „počul niečo“ o prestupe Norrisa. Lando by sa nebránil spolupráci s Verstappenom | Magazín F1 - F1online.sk

Rosberg „počul niečo“ o prestupe Norrisa. Lando by sa nebránil spolupráci s Verstappenom

fotka k článku undefined
zdroj: Getty Images/RB Content Pool

Je Nico Rosberg dobre informovaný expert alebo sa len snaží za každú cenu upútať pozornosť? Nuž, jedno s druhým sa nevylučuje. Keď majster sveta z roku 2016 pricestoval do Monzy ako expert televízie Sky, vedeli sme, že o zábavu máme postarané. Nico nesklamal.

Táto špekulácia sa týka najatraktívnejšieho kokpitu v štartovom poli. Takmer celú sezónu sa hovorí o budúcnosti Sergia Péreza, ktorý mnohokrát v tejto sezóne vyložene sklamal. Red Bull však veľakrát absolútne jednoznačne prehlásil, že k zmenám siahnuť nehodlá. Aj keď Helmut Marko párkrát čo to naznačil, krátko nato všetky špekulácie zmietol zo stola.

„Kam má namierené? Počul som, že už na budúcu sezónu dôjde k zmene,“ prehlásil Nico Rosberg na margo Landa Norrisa počas živého vysielania na televízii Sky.

Aby sme to povedali úplne na rovinu, bývalý pilot Mercedesu vraj „počul“, že Lando Norris má pred štartom sezóny 2024 zmeniť pôsobisko a automaticky sa ako najpravdepodobnejšia možnosť natíska Red Bull. Aj keď Rosberg zrejme rozpráva nezmysly, smerom do budúcna by sme možné spojenie Landa Norrisa a Maxa Verstappena nemali zavrhnúť, keďže obaja sa poznajú príliš dobre a majú toho mnoho spoločného. Navyše, ani jeden z nich sa spolupráci nebráni.

„Hmmm… niečomu takému som smerom do budúcnosti určite otvorený,“ prehlásil Norris. „Môžem spokojne povedať, že Max je pravdepodobne jedným z najlepších jazdcov v histórii Formuly 1.“

„Pretekal som proti nemu až tu vo Formule 1, pretože v juniorke som bol vždy o kategóriu nižšie než on. Už v rokoch 2012 a 2013 som ho však v motokárach poznal pomerne dobre. Vtedy sme sa začali stretávať,“ povedal Norris.

„Mohol som na vlastné oči sledovať, čo dokáže. Podľa mňa to nie je len o dobrom aute. Myslím si, že dokáže podávať podobné výkony bez ohľadu na monopost. Možno s odlišnými výsledkami, ale stále na podobnej úrovni.“

„Z tohto pohľadu si myslím, že by bolo skvelé pracovať po boku niekoho takého. Zároveň by som mal možnosť zistiť, či sa môžem niekomu takému skutočne postaviť. Určite by som bol tejto možnosti otvorený. Minule som ho volal k nám do McLarenu. Ak bude chcieť prísť, je vítaný,“ dodal Lando.

Rešpekt a dobré vzťahy priam sálajú aj z vyjadrení Maxa Verstappena, ktorý Norrisa trochu podpichol, že „podpisom zmluvy neurobil dobre“, keď chce, aby z nich boli tímoví kolegovia. Samozrejme, Max žartoval, ale ani on sa prípadnej spolupráci s Norrisom nebráni.

„Hovorili sme o tom,“ priznal ešte v júli. „Má však dlhodobú zmluvu s McLarenom. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť.“

V Monze na túto tému Max povedal: „Máme dobrý vzťah a vychádzame spolu veľmi dobre. Viem, že v súčasnosti patrí k najlepším. Určite by bolo zaujímavé spojiť sa v jednom tíme. V súčasnosti to však nie je možné.“