S Red Bullom by bojovalo o víťazstvá a tituly desať súčasných jazdcov, myslí si Russell | Magazín F1 - F1online.sk

S Red Bullom by bojovalo o víťazstvá a tituly desať súčasných jazdcov, myslí si Russell

fotka k článku undefined
zdroj: Getty Images/Red Bull Content Pool

Je to auto alebo jazdec? To je vo Formule 1 obdoba starej polemiky, či bolo skôr vajce alebo sliepka. Red Bull postavil v roku 2023 jeden z najdominantnejších monopostov v histórii Formuly 1 a nič na tom nemení ani trápenie (alebo niekedy neschopnosť) Sergia Péreza vyrovnať sa monopostom zo stredu poľa. Podľa pilota Mercedesu Georgea Russella by s monopostom RB19 dokázal získať titul každý druhý jazdec súčasnej Formuly 1.

Ani ten najväčší fanúšik Maxa Verstappena nemôže poprieť, že jeho RB19 nemá v štartovom poli seberovného. Otázka je, aký veľký má náskok? Aj keď to výsledky Sergia Péreza skresľujú, stačí si spomenúť, ako Max zajazdil na Veľkej cene Maďarska najrýchlejšie kolo, ktoré bolo o viac ako dve sekundy rýchlejšie než časy všetkých ostatných v rovnakej fáze pretekov.

„Myslím si, že nás čaká vzrušujúca bitka o druhé miesto, čo nám dodáva motiváciu,“ odpovedal George Russell na otázku, či je ťažké udržať si motiváciu v priebehu sezóny ako je táto. „S tímovým kolegom ako Lewis je výzvou každý víkend.“

„Posledných osemnásť mesiacov sme zvádzali dobré súboje, čo nás oboch motivuje. Keď sa však ocitnete v pozícii, že nemáte o čo bojovať, začnete strácať motiváciu – potrebujete výzvy a odmeny za tvrdú prácu,“ povedal Russell.

Samozrejme, nikto nikdy nemôže uprieť kredit Maxovi Verstappenovi za jeho rýchlosť a bezchybnosť. Okrem toho, cesta do rýchleho auta je nesmierne tŕnistá a nikomu taký dominantný stroj nespadne zadarmo do náručia.

„Maxa to teraz určite baví a miluje to, ale prejsť cieľovou čiarou po päťdesiaty raz, keď posledných osemnásť mesiacov nemal žiadnu konkurenciu… možno posledných desať víťazstiev si nemusel vybojovať a boli jednoduché,“ prehlásil Russell odvážne.

„Je jedno, či Max štartuje z desiateho alebo pätnásteho miesta. Som si istý, že by rád zvíťazil spôsobom, keď sa sám postará o drobný a rozhodujúci rozdiel, pretože vtedy je to najvzrušujúcejšie.“

„Môžete do Red Bullu posadiť desať súčasných jazdcov a budú bojovať o víťazstvá a tituly, rovnako ako Mercedes v posledných rokoch. Posaďte tam desať jazdcov a budú bojovať o víťazstvá,“ povedal Russell.