Vasseur: S Lewisom sme si stále blízki, bavíme sa na každej veľkej cene | Magazín F1 - F1online.sk

Vasseur: S Lewisom sme si stále blízki, bavíme sa na každej veľkej cene

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Vzhľadom na pokročilé rokovania Lewisa Hamiltona a Mercedesu môžeme takmer s určitosťou povedať, že sedemnásobný majster sveta sa vo farbách Ferrari neobjaví tak skoro. V tomto roku sa na túto tému krátko špekulovalo, ale tieto správy boli postavené na vode. Napriek tomu je holým faktom, že Lewis Hamilton a súčasný šéf Ferrari Frédéric Vasseur sa poznajú veľmi dobre.

Francúzsky manažér patrí v padoku medzi najznámejšie osobnosti. Spolu so synom Jeana Todta, Nicolasom Todtom, založil nesmierne úspešný juniorský tím ART Grand Prix, cez ktorý prešli mnohé súčasné hviezdy.

Vasseur je bývalý šéf mnohých pilotov na rošte. Lewis Hamilton, Valtteri Bottas, George Russell, Charles Leclerc, Alex Albon, Nico Hülkenberg alebo Esteban Ocon, tí všetci jazdili vo farbách Vasseurovho tímu. Médiá preto nepotrebovali veľa predstavivosti, aby si spojenie Hamilton – Vasseur dokázali spojiť.

„Hovoríme spolu na každej veľkej cene. Pred dvadsiatimi rokmi pretekal za môj tím a stále sme si blízki,“ povedal Fred v rozhovore pre Gazzetta dello Sport.

„Pomohol som mu, keď prestupoval do McLarenu na začiatku svojej kariéry vo Formule 1 a zostali sme v kontakte. Samozrejme, keď nás spolu vidia v padoku, je z toho veľký rozruch, ale náš vzťah sa tým nemení.“

„Nechcem ho porovnávať k ostatným jazdcom, pretože to by nedávalo zmysel, ale jeho prínos ako špičkového pretekára nespočíva len v jazdeckých schopnostiach. Takíto piloti dokážu prispieť aj po technickej stránke, strategickej stránke alebo vám pomôžu prilákať nových inžinierov,“ hovorí Vasseur.

„Preto vám uľahčí život, keď máte pilotov ako Hamilton, Verstappen alebo aj Leclerc. Ľudia zamestnaní v F1 sú zapálenými fanúšikmi motoršportu a radi budú spolupracovať so šampiónmi,“ dodal Fred.

Reč prišla aj na súčasných pilotov Ferrari, o ktorých sa v ostatnom čase veľa hovorí. Pohľad zvonku je však niečo iné ako pohľad zvnútra. Navyše, Vasseur sa počas svojej bohatej kariéry stal vynikajúcim odborníkom na mladých jazdcov a dokáže rozoznať talent. Na otázku, či je spokojný s výkonom svojich jazdcov, odpovedal Fred dosť extenzívne.

„Ako tím sa môžete stále zlepšovať a platí to aj pre jazdcov. Charles neočakával takúto sezónu a preto zo začiatku tlačil viac, než mal. Dnes sa však zdá, že situáciu strávil,“ hovorí Vasseur.

„Carlos je veľmi konzistentný a pre tím predstavuje dobrú referenciu. Charles je impulzívna osobnosť. Keď sa veci nevyvíjajú dobre, tak sa nedrží späť. Niekedy je však preňho aj pre tím lepšie sa najprv upokojiť, až potom hovoriť. V zápale okamihu nedisponujete všetkými informáciami, takže pred mikrofónmi je lepšie si počkať a až potom vyniesť konečný rozsudok. Charles je veľmi rýchly v kvalifikácii, ale Carlos je k nemu bližšie než v minulých rokoch,“ povedal Fred.