Binotto poprel spojenie Cowella s Ferrari | Magazín F1 - F1online.sk

Binotto poprel spojenie Cowella s Ferrari

Mattia Binotto
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Je nepochybné, kde má tohtoročný monopost Ferrari najväčšiu slabinu. Po tom, čo bol tím vlani donútený prestavať svoju pohonnú jednotku, sa z vlajkovej lode červených monopostov stala ich Achillova päta. Bolo by teda pochopiteľné, keby sa Scuderia pokúsila získať do svojich radov Andyho Cowella – jedného zo strojcov dominancie Mercedesu v hybridnej ére.

Cowell oznámil svoj rozchod s majstrovským tímom začiatkom roka. Odchod odôvodnil tým, že „chce hľadať nové výzvy“. A čo by mohlo byť väčšou výzvou, než pomôcť potápajúcej sa červenej lodi? V posledných týždňoch sa k nám dostalo niekoľko informácií, podľa ktorých Scuderia Cowella lanárila, no ten odmietol.

„Z hľadiska nových ľudí, ktorí by sa k Ferrari mohli v budúcnosti pripojiť si myslím, že v tomto smere nemôžete byť nikdy spokojný. Ak je niekto, kto vám môže priniesť nejakú hodnotu navyše, je vašou povinnosťou nad tým uvažovať, a potom prípadne do toho ísť,“ povedal Binotto vo štvrtok novinárom v Monze.

„Čo sa týka Andyho Cowella, tak on ešte stále pracuje pre Mercedes. Vo Formule 1 sa pohybuje mnoho skvelých mien. Pripojí sa niektoré z nich v dohľadnej dobe k Ferrari? Zrejme nie.“

Ferrari nedávno trochu pozmenilo štruktúru svojho technického oddelenia. Novým technickým riaditeľom (hoci táto funkcia formálne zanikla) sa stal Enrico Cardile, ktorý prevzal prakticky všetky kompetencie, ktoré predtým patrili Binottovi ako technickému riaditeľovi. Oddeleniu pre vývoj pohonných jednotiek teraz šéfuje Enrico Gualtieri, ktorý sa nemusí obávať, že by ho v dohľadnej dobe v jeho funkcii nahradil Cowell.

„Len nedávno sme reštrukturalizovali naše technické oddelenie. Odvtedy ubehlo ešte len veľmi málo času. Myslím, že normálne možno výsledky očakávať až po určitom čase,“ myslí si Binotto.

„Som spokojný s tým, ako sú v tíme rozdelené kompetencie. Chápeme naliehavosť našej situácie, sme jednotní, odhodlaní a pracujeme tvrdo, aby sme zlepšili auto i našu konkurencieschopnosť,“ uzavrel švajčiarsky rodák.

Možno vás zaujme

Komentáre