RTL: Mick Schumacher odjazdí v Mugelle voľný tréning | Magazín F1 - F1online.sk

RTL: Mick Schumacher odjazdí v Mugelle voľný tréning

Mich Schumacher
zdroj: Twitter/Mick Schumacher

Jazdecká akadémia Ferrari disponuje veľmi silnou skupinkou mladíkov. Jedným z nich je i Mick Schumacher, syn legendárneho Michaela. Pred niekoľkými týždňami Scuderia oznámila, že práve Mickovi dá príležitosť vo voľnom tréningu.

Nedozvedeli sme sa však, kedy a kde sa tak stane. Asi ťažko však očakávať, že by si zajazdil v monoposte hlavného tímu. S najväčšou pravdepodobnosťou nahradí v piatok jedného z pilotov Alfy Romeo, príp. Haasu.

Podľa informácií nemeckej televízie RTL sa tak stane už tento víkend v Mugelle, kde bude Ferrari oslavovať svoju 1000. veľkú cenu. Vidieť Micka v monoposte F1 by bolo peknou pripomienkou najúspešnejšej éry Scuderie, ktorých ústrednou postavou bol jeho otec Michael.

Pripomíname, že v Mugelle sa uskutoční i ďalšie podujatie Formuly 2, kde bude Schumacher junior pokračovať vo svojom majstrovskom boji, v ktorom sú jeho hlavnými súpermi ďalší dvaja talentovaní mladíci akadémie Ferrari, Robert ŠvarcmanCallum Ilott. Švajčiarsky rodák je momentálne v celkovom hodnotení druhý, za čo vďačí najmä fantastickej forme z posledných víkendov. Na pódium vystúpil v posledných piatich pretekoch, čo je na pomery F2 naozaj úctyhodný výkon.

Je tak veľmi silným kandidátom na prestup do najvyššej motoristickej triedy. Zasadnúť by mohol do niektorého zo „sesterských“ tímov Scuderie, teda Alfy Romeo alebo Haasu.

Za záver dodáme, že to pre Schumachera nebude jeho prvý kontakt s Formulou 1. V minulom roku v rámci sezónnych testov usadol na bahrajnskom okruhu Sachir do kokpitu Alfy Romeo i Ferrari. Na Hockenheime si vyskúšal i legendárne Ferrari F2004, s ktorým jeho otec získal svoj siedmy a posledný majstrovský titul.

Možno vás zaujme

Komentáre