Dočasným šéfom Williamsu bude Simon Roberts | Magazín F1 - F1online.sk

Dočasným šéfom Williamsu bude Simon Roberts

Simon Roberts
zdroj: Williams

Williams má pred sebou týždne odovzdávania moci potom, čo sa Claire Williamsová rozhodla úplne stiahnuť z tímu. Na meno nového šéfa si ešte budeme musieť počkať, no toho dočasného, ktorý sa bude medzičasom starať o chod stajne, už poznáme. Tím povedie Simon Roberts.

Claire Williamsová v Taliansku potvrdila, že Dorilton Capital, nový majiteľ, ju nabádal k tomu, aby v tím ešte zotrvala. Dcéra Franka Williamsa však dospela k rozhodnutiu, že teraz je ten vhodný čas sa stiahnuť.

S okamžitou platnosťou tak jej povinnosti preberie Simon Roberts, ktorý sa k Williamsu pripojil len na začiatku júna. Vo Formule 1 však nie je žiadnym nováčikom, už v roku 2003 sa objavil na pozícii operačného riaditeľa McLarenu, a v tíme zotrval takmer bez prestávky až doteraz — len v roku 2009 bol prevelený do Force Indie ako jej výkonný riaditeľ.

“Som potešený, že som bol na toto prechodné obdobie menovaný do pozície zastupujúceho šéfa tímu Williams,” hovorí Simon Roberts, ktorý tak v Mugelle nebude chýbať. “Tento tím má pred sebou vzrušujúce časy. Je to pre Williams nová éra. Teší ma, že budem jej súčasťou. Teším sa na túto výzvu, zatiaľ čo pomýšľame na to, že tento tím dostaneme späť na čelo štartového poľa.”

Koľko presne toto “prechodné obdobie” potrvá, ešte nie je známe. Dorilton Capital však bude chcieť na pozíciu šéfa tímu nájsť schopného človeka — takého, aký sa patrí na tím, ktorý Frank Williams priviedol k siedmim jazdeckým a deviatim konštruktérskym titulom.

Možno vás zaujme

Komentáre