Ferrari vraj v Mugelle predstaví retro lakovanie | Magazín F1 - F1online.sk

Ferrari vraj v Mugelle predstaví retro lakovanie

Charles Leclerc pred Sebastianom Vettelom
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Počas blížiaceho sa víkendu nás čaká Veľká cena Toskánska na okruhu v Mugelle, v rámci ktorej si bude Ferrari pripomínať svoju tisícu účasť v pretekoch Formuly 1. Prvé podujatie Scuderia absolvovala ešte v roku 1950 a tentoraz chce symbolicky nasadiť práve retro lakovanie pripomínajúce toto obdobie.

„Podľa informácií Motorsport.com budú autá SF1000 Sebastiana Vettela a Charlesa Leclerca pre víkend v Mugelle nalakované do tmavšieho odtieňa červenej a napodobniť by tak mali Ferrari z 50. rokov minulého storočia,“ píše spomínaný zdroj.

V Monaku 1950, teda v druhých pretekoch vtedajšieho ročníka, postavilo Ferrari na štart tri monoposty Ferrari 125, pričom Alberto Ascari skončil druhý, Raymond Sommer štvrtý a Luigi Villoresi veľkú cenu nedokončil.

Ferrari je titulným partnerom VC Toskánska a na tribúny vraj plánuje dostať až 3 000 ľudí, ktorí by mali byť členovia jeho fanúšikovských klubov. Všetko však má aj svoj „problém“: aktuálne výkony červených sú veľmi biedne a auto patrí medzi najslabšie v štartovom poli.

Veľká cena Talianska v Monze bola vyvrcholením doterajšieho trápenia, keď Vettel odstúpil kvôli problémom s brzdami a Leclerc skončil v bariére v Parabolice. „Bolo to najhoršie možné zavŕšenie náročného víkendu,“ povedal šéf tímu Mattia Binotto.

„Už kvalifikácia bola veľmi ťažká a to, že sme preteky ani nedokončili, bolo ešte horšie. Musíme však otočiť stranu a postarať sa o to, že z týchto vecí sa poučíme,“ zdôraznil nástupca Maurizia Arrivabeneho.

Dodajme, že v rebríčku podľa počtu absolvovaných veľkých cien je po Ferrari (999) na druhom mieste McLaren (871), tretí je Williams (752), štvrtý Lotus (606) a piate miesto patrí Tyrrellu (430).

Niektoré zdroje píšu o tom, že Ferrari nastúpi do víkendovej VC Toskánska (1000. preteky Ferrari v F1) vo farbách z roku 1950.Zlé jazyky tvrdia, že rok 1950 bude pripomínať aj aktuálna rýchlosť stroja.

Uverejnil používateľ F1online.sk Pondelok 7. septembra 2020

Možno vás zaujme

Komentáre