Hamilton nepriamo skritizoval Albona. Podľa Marka zaňho vlani loboval | Magazín F1 - F1online.sk

Hamilton nepriamo skritizoval Albona. Podľa Marka zaňho vlani loboval

Alex Albon
zdroj: Red Bull Content Pool

Lewis Hamilton sa v Belgicku nechal počuť, že Maxovi Verstappenovi by sa v tíme zišiel lepší kolega, čím naznačil, že Albona nepovažuje za dostatočne dobrého. Tieto vyjadrenia zmiatli Helmuta Marka, ktorý tvrdí, že práve úradujúci majster sveta vlani nabádal Red Bull k tomu, aby Albona do auta posadil.

Brit si tak pripomenul svoje roky v McLarene, kde mu nemal kto “kryť chrbát”, čím zrejme narážal na Heikkiho Kovalainena. Tímu to škodilo jednak z pohľadu strategických možností — stratégovia nemohli rozdeliť taktiky medzi svojich jazdcov, a tak vyprovokovať druhú stajňu k reakcii, ale nevýhodu to predstavovalo aj z pohľadu množstva stratených majstrovských bodov, ktoré pomalší kolega nedokázal zbierať v dostatočných objemoch.

Kým v McLarene bol tým slabším Kovalainen, v Red Bulle ním má byť Albon. “Ja tomu tak celkom nerozumiem,” hovorí Helmut Marko pre nemeckú Sky. “Hamilton nám vlani niekoľkokrát volal, aby nám povedal, že nech dáme do auta Albona. Tieto vyjadrenia mi nedávajú celkom logiku.”

Albon bol povýšený do áčkového tímu po neuspokojivej prvej polovici sezóny z pohľadu Pierra Gaslyho. Náhradník podával až do konca roka dobré výkony, no v sezóne 2020 na ne nenadviazal. V Red Bulle však stále nechcú ani počuť o tom, že by mal Albon poletieť. “Zlepšil svoje výkony. Tri desatinky na Verstappena, to je dobrý úspech,” skonštatoval Marko po kvalifikácii.

A čo na Hamiltonovu kritiku hovorí samotný Albon? Podľa svojich slov si z nej ťažkú hlavu vôbec nerobí. “Nie som tu na to, aby som sa vyhováral, ale aspoň v Spa to nebol zlý víkend.”

“Chcem viac, ja som sám k sebe najtvrdší. Viem, akú tvrdú prácu odvádzame spolu s tímom, no teraz je to všetko vo fáze realizácie. Nebudem počúvať, čo Lewis hovorí, ale viem, že tá tvrdá práca v továrni a tiež tu sa postará o rozdiel,” doplnil.

Možno vás zaujme

Komentáre