Marko o zákaze: Efekt vidno, hoci Monza nie je reprezentatívna | Magazín F1 - F1online.sk

Marko o zákaze: Efekt vidno, hoci Monza nie je reprezentatívna

Masaši Jamamoto a Helmut Marko
zdroj: Red Bull Content Pool

Helmut Marko bol dlhé týždne neoblomný a tvrdil, že zákaz párty-režimov je presne to, čo Formula 1 potrebuje, aby sa v sobotu uskutočnila o čosi napínavejšia kvalifikácia. V Monze to ale dopadlo z pohľadu Red Bullu, ktorý si robil najväčšie nádeje, katastrofálne. Helmut Marko tvrdí, že efekt zákazu sme už videli, a iných okruhoch vraj bude jasnejší.

Max Verstappen stratil deväť desatín sekundy na víťaza Lewisa Hamiltona, čo je o štyri viac ako v Belgicku, kde ešte technická direktíva neplatila. “Toto sme nečakali,” pripustil Helmut Marko v rozhovore pre nemeckú Sky Sports.

Ale Marko sa nenechal vykoľajiť. “Monza nie je veľmi reprezentatívna, aby sa ukázal efekt zákazu párty-režimu. A my sme tiež videli menšie rozdiely v rýchlych časoch z Q1, Q2 a Q3, takže sa zdá, že tieto zmeny mali dopad.”

Športový poradca Red Bullu dlho poukazoval práve na rýchlostný zisk, ktorý dokázal Mercedes nájsť v závere kvalifikácie. Kým v jej prvej a druhej časti zvyšok poľa nestrácal tak dramaticky, vo finále zrazu Mercedes zaradil ôsmy stupeň a bolo vymaľované.

“Aspoň, že zajtra budeme môcť jazdiť s väčším výkonom. Uvidíme, čo sa z toho bude dať spraviť,” pokračoval Helmut Marko, podľa ktorého by ale Maxova kvalifikačná strata mohla byť aj menšia ako deväť desatín. “Nepomohlo to, že Maxovo rýchle kolo nebolo dokonalé. Myslím si, že tretie miesto bolo možné dosiahnuť.”

Možno vás zaujme

Komentáre