logo F1online.skF1online.sk

Preteky Formuly 3 napokon ovplyvnil aj jemný dážď. Vyhral Lindblad

23. júna 2024, 11:20

Jemný dážď napokon prišiel a mierne poznačil záver dnešných pretekov Formuly 3. Vyhral ich 16-ročný Arvid Lindblad, ktorý sa tento víkend spomínal v súvislosti s výnimkami pre mladých jazdcov. Junior Red Bullu by z nej mohol profitovať a čoskoro sa predstaviť v niektorom prvom tréningu.

Lindblad v Španielsku vyhral obidva preteky, čo sa v tejto sezóne ešte nikomu nepodarilo.

Druhé miesto získal Christian Mansell — ktorý má so známejším Nigelom Mansellom spoločné len priezvisko — a na pódiu sa tešil z trofeje aj Leonardo Fornaroli.

Ďalšie rýchle správy

včera 22:27

Pohľad na novučičký “služobný vchod” na Hungaroringu.

včera 22:24

Víťazstvo Daniela Ricciarda v roku 2014 patrí k tomu najlepšiemu, čo videla bohatá história Hungaroringu.

včera 22:23

Aj Hungaroring si uctí pamiatku Ayrtona Sennu.

včera 22:20

K početným špekuláciám o ďalšej budúcnosti Adriana Neweyho sa pridala britská BBC: “Zdroje blízke Ferrari pre BBC Sport uviedli, že výkonný riaditeľ Benedetto Vigna sa zarazil pri výške Neweyho platu. Údajne má obavy, že Adrian by mal príliš veľkú moc a mohol by ovládnuť systém vo vnútri spoločnosti.

Vysoko postavené zdroje v športe tvrdia, že Newey má v súčasnosti najbližšie k Aston Martinu, ktorý sa javí ako jeho najpravdepodobnejšie pôsobisko.”

včera 22:11

Na sociálnych sieťach sa množia správy, že klauzuly v kontrakte Sergia Péreza začali platiť okamihom podpisu zmluvy, nie začiatku zmluvy v roku 2025. Nevieme, aké klauzuly si Red Bull umiestnil do kontraktu, ale hovorí sa, že po VC Belgicka nesmie byť viac ako sto bodov za Maxom Verstappenom. Samozrejme, využitie týchto výkonnostných klauzúl je dobrovoľné. Tím ich môže uviesť do života, ale nemusí.

včera 20:30

Charles Leclerc v Silverstone sľúbil, že zoznámi svojho psíka Lea s Roscoeom Lewisa Hamiltona. Podľa jeho slov nemá malý Leo veľa psích priateľov, ale teraz mu rozhodne jeden pribudol.

včera 20:28

Estebanovi Oconovi prišla domov takáto parádna zásielka. Alpine mu poslal jeho víťazný monopost z Veľkej ceny Maďarska v roku 2021.

včera 11:09

Pohár konštruktérov v Majstrovstvách sveta vo vytrvalostných pretekoch je nesmierne vyrovnaný. Prvé Porsche a druhú Toyotu delia len štyri body, náskok japonskej automobilky na tretie Ferrari je trinásť bodov.

[OT] Extremely close title fight in WEC with 3 races to go
byu/Joseki100 informula1

včera 11:04
včera 11:01

Pilot McLarenu vo Formule E Sam Bird previezol po Silverstone herečku Emiliu Clarke.

15. júla 2024, 19:22

Čo nás čaká na Hungaroringu? Horúce počasie s teplotami nad 30 stupňov a možnosťou popoludňajších búrok. Na ich predpovede je však ešte priskoro.

Vieme však, že Pirelli avizuje víkend s využitím maximálneho prítlaku. Miera zaťaženia pneumatík a bŕzd dostala známku 3/5. Asfalt by mal ponúkať pomerne málo gripu (2/5). Požiadavky na dobrú trakciu sú relatívne vysoké (4/5) rovnako ako zlepšovanie podmienok na trati vďaka pogumovaniu.

Taliansky dodávateľ do Budapešti prinesie najmäkšie pneumatiky zo svojej ponuky.

15. júla 2024, 19:19

Max Verstappen a Daniel Ricciardo v nedeľu nechýbali v Goodwoode, dnes sa rozhodli zahrať si padel v Monaku.

15. júla 2024, 19:19

Charles Leclerc s priateľkou a Pierrom Gasly si cez víkend zašli na koncert Taylor Swift.

15. júla 2024, 11:27

Audi oznámilo prvého oficiálneho partnera pred príchodom do Formuly 1. Mazivá pre jeho pohonnú jednotku bude dodávať spoločnosť bp prostredníctom značky Castrol.

15. júla 2024, 11:22

Ak sa Landovi Norrisovi tento víkend podarí dostať na pódium, bude si musieť dávať väčší pozor ako vlani. Opäť sa budú totiž rozdávať drahé porcelánové trofeje.

Instagram/Hungaroring
15. júla 2024, 03:49

Angličanom to na európskom futbalovom šampionáte nevyšlo. Lando Norris ich prišiel podporiť do hľadiska, ale z víťazstva sa tešili španielski fanúšikovia.

V Berlíne bol aj George Russell.

Viac správ