logo F1online.skF1online.sk

Víťazstvo Anthoina Huberta

25. mája 2024, 10:49

Pamätné okamihy má na Monako aj rodina Anthoina Huberta. Francúzsky pretekár vybojoval v Monte Carle svoje prvé víťazstvo vo Formule 2.

Ďalšie rýchle správy

dnes 12:49

Po Madride, Viedni a Toronte sa F1 Exhibition presunie do Londýna. Výstava začne 23. augusta.

dnes 09:38

Formulový veľkofilm s Bradom Pittom bude mať premiéru 27. júna 2025 v Amerike.

dnes 00:55

Fínsky pretekár Valtteri Bottas prezradil, akú najlepšiu radu dostal od svojho krajana Miku Häkkinena. “Raz, keď ma videl trochu vystresovaného, povedal mi, aby som sa išiel prejsť do lesa. Nechápal som to, ale on len povedal, nech to skúsim, nech idem do lesa a poprechádzam sa. Skúsil som to a funguje to! Keď ste v súlade s prírodou, premýšľate inak a uvoľníte stres. Bolo to super. Jednoduchá rada, ale keď ste v strese, choďte do lesa.”

dnes 00:50

Najviac predbiehacích manévrov zaznamenal v tejto sezóne Lance Stroll. Naopak, najčastejšie predbiehaným pilotom je Nico Hülkenberg.

Drivers who make the most overtakes
byu/yk23sh informula1

dnes 00:48

Neuveriteľná štatistika z tohtoročných pretekov v Le Mans: po 24 hodinách a vyše 4000 kilometroch sa deväť áut vošlo do jedného kola.

dnes 00:45

Haas potvrdil, že v Španielsku odjazdí prvý tréning Oliver Bearman. Nahradí Nica Hülkenberga.

včera 14:03

Charles Leclerc nebol uplynulý víkend šťastný len za svojho dobrého kamaráta Antonia Fuoca, ale aj za svojho brata Arthura. Ten vyhral vytrvalostné preteky talianskeho šampionátu športových automobilov na okruhu Vallelunga. Zaujímavosťou je, že o auto sa delil aj s bývalým pilotom F1 Giancarlom Fisichellom.

včera 11:26

Helmut Marko v rozhovore pre Le Journal de Montreal potvrdil, že o Júkiho Cunodu sa zaujímali konkurenčné tímy. “Júki sa od svojho príchodu do F1 veľmi zmenil. Naozaj sa zlepšil. Je to emocionálny jazdec a dokázal minimalizovať chyby. Zaujímali sa oňho aj ďalšie tímy. Je mladý a zapadá do nášho tímu. Preto sme s ním práve predĺžili zmluvu o ďalší rok.”

včera 11:17

Španielsky pretekár Carlos Sainz v jednom zo svojich posledných rozhovorov povedal pre španielske médiá zaujímavú vec. “V tomto roku máme vo Formule 1 20 jazdcov. V budúcom roku prídu len dvaja noví a zvyšných 18 zostane.” Žeby vedel viac o príchode Olivera Bearmana a Kimiho Antonelliho?

Carlos Sainz Podcast

včera 11:11

Keďže budúcoročná sezóna začne v Austrálii, nie v Bahrajne, niektoré tímy navrhujú, aby sa predsezónne testy vrátili do Barcelony, čo by bolo úspornejšie riešenie (ekologicky aj ekonomicky). Podľa Auto Motor und Sport však sedem z desiatich tímov napriek tomu trvá na Bahrajne.

včera 11:07

Charles Leclerc pogratuloval Antoniovi Fuocovi k jeho víťazstvu v Le Mans. Bývalí tímoví kolegovia z tímu Prema sú dobrí priatelia a Monačan dokonca svojho času povedal, že by chcel s Fuocom nastúpiť na 24 hodín Le Mans. “Som za teba veľmi šťastný. Zaslúžiš si to, lebo si skvelý. Tvoje otec je tam hore veľmi šťastný.”

včera 10:31

Charles Leclerc ponesie olympijský oheň pri jeho návšteve v Monaku.

16. júna 2024, 16:41

Pódiová ceremónia na Circuit de la Sarthe. Antonio Fuoco, Miguel Molina a Nicklas Nielsen vyhrávajú 24 hodín Le Mans. Na druhom mieste skončila posádka Toyoty s číslom 7 – Kobajaši, López, de Vries -, na treťom druhé Ferrari s posádkou: Calado, Giovinazzi, Pier Guidi.

16. júna 2024, 14:41

Nádejný poľský pretekár Kacper Sztuka končí v juniorskom programe Red Bullu. Vraj s jeho výkonmi panovala spokojnosť – vrátane bývalého inžiniera Sebastiana Vettela Guillauma Rocquelina -, ale Helmut Marko sa bez udania dôvodu či porady s druhými rozhodol vyhodiť Sztuku z akadémie.

16. júna 2024, 14:09

Ferrari je najlepšej ceste obájiť vlaňajší primát na 24 hodín Le Mans. Dve hodiny pred koncom vedie posádka s číslom 50: Fuoco – Molina – Nielsen, ktorej to vlani nevyšlo. Na druhom mieste sa držia vlaňajší víťazi v druhom Ferrari s číslom 51.

15. júna 2024, 16:40

Hádanka na dnešný večer. Koľko konských síl vidíte na tomto zábere?

Viac správ