logo F1online.skF1online.sk

Formula 1 premenovala Piastriho na Leclerca

24. mája 2024, 15:38

Oficiálny profil Formuly 1 sa nalodil na vlnu vtipov Oscara Piastriho. Vo výsledkoch ho už premenoval na Oscar Piastri-Leclerc. Ak ste nezachytili Piastriho pátranie po monackých koreňoch a Leclercovu ponuku na adopciu, v archíve našich rýchlych správ nájdete viac informácií.

Ďalšie rýchle správy

dnes 08:52

Racing Bulls má v Španielsku veľký balík vylepšení, ale na časoch to zatiaľ vôbec nie je vidieť. Júki Cunoda uznáva, že taliansky tím “výrazne zaostáva”. “Bolo to náročnejšie ako obyčajne. Nemáme rýchlosť, ktorú by sme chceli. Budeme to musieť preskúmať a azda to v sobotu bude lepšie.”

“Zdá sa, že náš balík funguje podľa očakávaní, ale niečo nám celkom uniká, pretože výrazne zaostávame za našou tradičnou rýchlosťou. Napraviť to nie je jednoduché, ale určite budeme musieť niečo vymyslieť,” uznal pilot stajne, ktorá sa po prvom tréningu musela vrátiť k staršiemu zadnému krídlu. To nové malo problémy so systémom DRS.

včera 20:57

Prehľad zostávajúcich pneumatík po piatkovom programe nám hovorí, že Mercedesy, Alpiny a Haasy veria, že si v sobotu a v nedeľu vystačia s jednou sadou tvrdých a stredných pneumatík. Všetci ostatní si odložili dvoje mediumky.

včera 18:40

Ako by vyzerala prvá desiatka, keby každý poskladal do jedného kola svoje tri najlepšie sektory? Na čele by sa poradie nezmenilo, ale George Russell by poskočil z ôsmej priečky na štvrtú. Max Verstappen by jednu pozíciu stratil.

včera 18:36

Fanúšikovia aerodynamiky si vychutnajú tento záber na podlahu McLarenu a jej deflektory.

včera 18:34

“Dávam si na tento víkend úlohu. Budem pozornejšie sledovať Mercedes,” vyhlásil Helmut Marko pre ORF pred štartom druhého španielskeho tréningu. “Ich flexibilné predné krídlo je dôležitá téma. Musím mať istotu, že všetko je v súlade s pravidlami.”

včera 16:36

Mercedes pre agentúru PA potvrdil, že skúmal pôvodcu mailu, ktorý dostali športoví novinári a redakcie, a všetky zistenia posunie polícii.

Viac detailov o “sabotáži” Lewisa Hamiltona, o ktorej sa v maili píše, sme priniesli v piatkovom článku.

včera 16:35

Magazín Autosport tvrdí, že najväčšiu šancu na miesto v tíme Alpine má junior stajne Jack Doohan. “Bývalý člen akadémie Čou je spájaný so sedačkou, ale najväčším kandidátom je pravdepodobne Doohan. Austrálčana manažuje Flavio Briatore, ktorý sa v piatok stal poradcom tímu.”

včera 16:30

Magazín Autosport priniesol analýzu diania na prestupovom trhu. Podľa ich informácií sa Mercedes nikam neponáhľa. Toto Wolff vraj stále čaká na Maxa Verstappena. “Ak sa nič neočakávané nestane, kokpit obsadí Andrea Kimi Antonelli. Toto Wolff si necháva otvorené dvere pre Verstappena, ktorý sa ešte definitívne nerozhodol, či opustí Christiana Hornera a Red Bull Racing. Verstappen sa rozhodne spolu s Helmutom Markom a teoreticky si môže počkať až na koniec sezóny.”

včera 16:19

Max Verstappen nasadil v Španielsku štvrtý spaľovací motor, štvrté turbo, štvrté MGU-H a štvrté MGU-K. Charles Leclerc nasadil štvrté MGU-H. Každé ďalšie nasadenie nového z týchto komponentov sa bude trestať.

včera 15:39

Tento víkend sa nedočkáme žiadnych noviniek o ďalšej budúcnosti Carlosa Sainza, uvádzajú reportéri nemeckého magazínu Auto Motor und Sport.

včera 15:15

Autosport pripravil prehľad priemerných cien víkendových vstupeniek v kalendári F1. Najdrahšie sú podujatia v Las Vegas (1500 eur), Miami (820), Mexiku (730), Monaku (710) a Veľkej Británii (640).

Najmenej peňazí zaplatíte za vstup v Číne (185), potom v Maďarsku (193), Japonsku (246), Bahrajne (247) a Austrálii (270).

včera 15:14

Daniel Ricciardo má v Barcelone prilbu so zaujímavým odkazom “Nie bez boja”.

včera 15:14

Aj oficiálny web Formuly 1 dnes informoval o návrate Flavia Briatoreho. Čo je však zaujímavé, úplne “zabudol” spomenúť, že bývalý šéf Renaultu dostal za svoju úlohu pri Crashgate doživotný zákaz pôsobenia vo Formule 1, ktorý bol až neskôr znížený na tri roky. Nespomína sa ani VC Singapuru 2008.

Ako teda Formula 1 vysvetľuje jeho odchod zo športu?  Briatore vraj “odišiel zo svojej pozície v roku 2009 a doprial si dlhšiu pauzu od F1”.

včera 15:12

Lance Stroll má zamieriť ku komisárom. Podľa pravidiel sa mal totiž pred tréningom zúčastniť najviac 30-minútovej akcie pre fanúšikov, no Kanaďan ju vynechal. Pravdepodobným trestom bude pokuta.

včera 10:41

Ferrari si do Španielska prinieslo aj nové bočnice. Na nasledujúcich dvoch záberoch môžeme vidieť, ako sa posunula spodná hrana bočníc smerom hore, teda bočnice budú o niečo tesnejšie obopínať chladenie monopostu.

Na zábere hore sú bočnice pre Španielsko, dole pre Kanadu.

včera 10:35

Max Verstappen tento týždeň testoval s Red Bullom. Holandský pretekár jazdil v stredu s monopostom z roku 2022 na tajnom teste. Nevieme, čo má Red Bull za lubom, ale tím zjavne nesedí so založenými rukami.

Viac správ