logo F1online.sk

Marko sa stavil s Verstappenovým inžinierom. Vyhral 50 eur

1. marca 2024, 19:27

Máme pravdepodobné vysvetlenie toho, prečo sa Max Verstappen ospravedlňoval svojmu inžinierovi Gianpierovi Lambiasemu.

Helmut Marko v rozhovore pre Servus TV prezradil, že sa s Lambiasem stavil o 50 eur, či Verstappen získa pole position. “Vyhral som 50 eur! Ale 25 z nich musím dať Maxovi. Je to tvrdý vyjednávač!”

Ďalšie rýchle správy

dnes 20:40

Williamsu sa po víkende v Japonsku podarilo nielen opraviť Albonovo poškodené šasi, ale vyrobiť aj nové predné krídla pre oboch jazdcov. Alex Albon dostane okrem toho aj nové deflektory na svätožiare a čo je dôležité, tím bude mať k dispozícii viac náhradných dielov.

dnes 20:18

Na stretnutí akcionárov Ferrari sa Johnovi Elkannovi podarilo získať 85 percent hlasov, a tak vo voľbách obhájil svoju pozíciu prezidenta. Za Benedetta Vignu ako generálneho riaditeľa hlasovalo 99,6 percenta.

Elkann zároveň oznámil, že zamestnanci Ferrari sa môžu stať akcionármi značky, čo má posilniť ich súdržnosť a motivovať ich rozvíjať spoločnosť. Až 98,7 percenta zamestnancov v Taliansku prijalo bezodplatne akcie v hodnote približne 2000 eur.

dnes 20:16

Andrea Kimi Antonelli má za sebou prvé testy s autom Formuly 1. Mercedes mu na Red Bull Ringu pripravil program v monoposte W12 z roku 2021.

Talentovaný mladík prezradil, že dva testovacie dni nešli celkom podľa plánu, keďže v prvý deň dokonca snežilo. Počas druhého dňa však už jazdil dosýta na suchej trati.

“Mám za sebou prvý deň v monoposte F1. Bola to neuveriteľná skúsenosť. Bavila ma každá jedna sekunda,” rozplýval sa Antonelli po skončení jázd. “Chcem sa poďakovať celému tímu za tvrdú prácu a teším sa na to, čo príde.”

dnes 20:15

Kuan-jü Čou bol fanúšikom Fernanda Alonsa. Na Veľkú cenu Číny 2005 si priniesol takúto vlajku s monopostom španielskeho jazdca. Zároveň mal na hlave šiltovku Ferrari — každý je predsa fanúšikom Scuderie, no nie?

dnes 14:37

Pred 20 rokmi sa Kuan-jü Čou šiel pozrieť na Veľkú cenu Číny, ktorú ako malý chlapec sledoval z tribún. Dnes sa jeho krajania budú pozerať naňho ako na prvého čínskeho jazdca v F1 a aj na domácej pôde.

dnes 11:47

FIA informuje, že po pretekoch v Japonsku detailne skontrolovala monopost Charlesa Leclerca, ktorý vybrala náhodne spomedzi monopostov z prvej desiatky. Všetky skontrolované komponenty (flexibilita podlahy, flexibilita častí zadného krídla, doska podlahy a jej hrúbka) vyhovovali platným technickým pravidlám, informuje technický delegát FIA Jo Bauer.

dnes 10:12

V Šanghaji je škaredo-sychravo, no to Valtteriho Bottasa neodradilo. Fín vytiahol bicykel a začal svoj tréning priamo na okruhu.

dnes 10:08

Max Verstappen už získal pole position na 20 rôznych okruhoch. V tejto štatistike je na delenej štvrtej pozícii spolu s Ayrtonom Sennom a Nigelom Mansellom. Ak vyhrá čínsku kvalifikáciu, na konte bude mať 21 rôznych pole positions a pred sebou len Lewisa Hamiltona (32), Sebastiana Vettela (23) a Alaina Prosta (22).

včera 22:38

Podľa posledných predpovedných modelov by v piatok mohlo zapršať. V tejto chvíli to vyzerá tak, že dážď by mohol prísť na šprintovú kvalifikáciu.

Pršať by malo aj z piatka na sobotu. Vyčasí sa pred šprintom a zvyšok víkendu by už mal byť suchý, pokiaľ sa výdatné zrážkové pásmo južne od Šanghaja nepresunie o aspoň 400 kilometrov viac na sever.

včera 20:39

V dnešný deň pred 82 rokmi sa narodil zakladateľ Williamsu a jedna z najväčších osobností Formuly 1 Frank Williams.

včera 17:46

Novinár Will Buxton píše, že na okruhu v Šanghaji bol prvýkrát už pred 20 rokmi, keď sa trať len budovala. Takto vyzeralo okolie tribún v dnešnej štrnástej zákrute.

včera 17:45

Alex Albon má pre VC Číny pripravenú špeciálnu prilbu s lakovaním pandy.

Ďalšie rýchle správy