logo F1online.skF1online.sk

Nahradí Barcelonu Madrid?

5. decembra 2023, 13:32

Kuloármi kolujú chýry, že VC Španielska bude od roku 2026 hostiť Madrid. Preteky by sa v takomto prípade odohrávali na okruhu IFEMA a v kalendári F1 zotrvali prinajmenšom do roku 2035.

Ďalšie rýchle správy

včera 18:46

Prehľad pretekových simulácií v druhom tréningu: Najlepší priemer dosiahol Sergio Pérez.

včera 18:29

Španielsky reportér Antonio Lobato: “Dva rôzne tímy mi povedali, že Red Bull bol pár pretekov dozadu zo strany FIA požiadaný o to, aby upravil svoj monopost. To viedlo k strate výkonu.”

Využívali červení býci šedú zónu v pravidlách? Veríme, že sa čoskoro dozvieme viac.

včera 18:22

Andrew Shovlin hovoril o tom, či výpadky spôsobené chybnou aktualizáciou od spoločnosti CrowdStrike mali nejaký vplyv na Mercedes. “Vyrobilo nám to prácu, aby sme niektoré počítače aktualizovali, ale dopad na prvý tréning bol minimálny, ak vôbec nejaký.”

včera 18:21

Red Bull sa nezbavil chladiacich otvorov na okrajoch kokpitu, len ich presunul do stredu pod hlavný nasávací otvor.

včera 16:37

Niektoré tímy sa v prvom tréningu venovali aj pretekovým simuláciám. Ako dopadli? Pozreli sme sa na top tímy (Red Bull dlhé jazdy vynechal). Priemery nájdete na nasledujúcom obrázku.

V prvom riadku stintu je uvedený vek pneumatík. Carlos Sainz teda pred štartom pretekovej simulácie absolvoval tri kolá na mäkkej zmesi, Charles Leclerc trinásť na tvrdej a pod.

V poslednom riadku vidíme priemer a počet kôl, z ktorých bol daný priemer vypočítaný. Tieto  vybrané kolá sú zároveň zvýraznené.

včera 16:00

Technický riaditeľ Aston Martinu Dan Fallows: “V našich štruktúrach stále máme isté medzery, ktoré by mohli zaplniť ľudia s veľkým množstvom skúseností.”

Aston Martin naďalej usiluje o príchod Adriana Neweyho do Silverstonu.

včera 14:54

Aston Martin je jednoznačným vývojovým “kráľom”. Ale len z hľadiska kvantity. Britský tím priviezol suverénne najviac nových komponentov zo všetkých, ale mnohé boli len výstrelmi do prázdna.

včera 14:23

Dnešná “modrá obrazovka smrti” na boxovom múriku Mercedesu.

včera 13:41

Tímy v horúcej Budapešti nasadzujú dodatočné chladenie kokpitov. Prečo je táto “vypuklina” v prípade Mercedesu taká veľká? Vedzte, že jej účelom nie je len chladenie, ale ukrýva aj nový prvok zavesenia, ktorý strieborné šípy predstavili pár víkendov dozadu.

včera 13:40

Viaceré tímy si do Maďarska priniesli nové komponenty. Napríklad Ferrari má vylepšenú podlahu.

Red Bull zas prezradil, že s vylepšeným balíčkom, ktorý predstavil na Hungaroringu, bude jazdiť len na pomalých okruhoch. Uvidíme ho ešte v Zandvoorte a Singapure. So starým balíčkom (zo Silverstonu) bude jazdiť napríklad v Spa, Monze či Baku.

Môžeme si napríklad všimnúť, že Red Bull odstránil “bazuky” za svätožiarou, s ktorými vraj Adrian Newey nemal byť veľmi spokojný.

včera 10:24

Max Verstappen obhajuje Sergia Péreza, ktorého budúcnosť, zdá sa, visí na vlásku. “Ak bude auto lepšie a predvídateľnejšie, tak to je aj pre jazdca o čosi jednoduchšie. Nemusíte zakaždým zachádzať až za limit. Nie je fér povedať, že to je len jeho vina.”

18. júla 2024, 21:00

Krásna archívna fotografia Hungaroringu z roku 1986. Často sa hovorí, že okruh sa za tie roky príliš nezmenil. Na tejto fotke však vidíte, že kedysi bola cieľová rovinka kratšia, prvá zákruta mala iný tvar a tretia zákruta bola v skutočnosti kombináciou niekoľkých zákrut.

18. júla 2024, 20:56

Pohľad na nový kryt motora Red Bullu. V padoku sa už šušká, že tím bude používať rôzne balíky na rôznych typoch okruhov. Doteraz tímy variovali zväčša len zadné krídla, ale Red Bull chce striedať aj tento diel.

18. júla 2024, 20:54

Ďalší pohľad na úplne nový deflektor Aston Martinu. Tento prvok zatiaľ nepúta takú pozornosť ako zadné krídlo pred dvoma rokmi, ktoré nakoniec FIA zakázala.

18. júla 2024, 20:51

Hlavnú boxovú budovu na Hungaroringu čaká derniéra. Jeden zo symbolov okruhu bude po tohtoročnom víkende zbúraný, aby ustúpil modernej a úplne novej budove. Je to ďalší krok pri rozsiahlej rekonštrukcii Hungaroringu.

18. júla 2024, 16:28

Nevieme, čo sa to deje vo Ferrari, ale novinár Adam Cooper avizuje, že tím rozbalil podlahy, potom ich zas zbalil a poslal späť do Maranella. Nechápeme, čo sa to deje a ako sa to mohlo vôbec stať.

Viac správ