logo F1online.skF1online.sk

Prečo dostal Leclerc zákaz donutov?

26. novembra 2023, 17:31

Prečo Charles Leclerc na konci pretekov nemohol trochu zadymiť kolesami a potešiť divákov? Pretože Ferrari jeho prevodovku ešte bude potrebovať na utorňajšie testy mladíkov.

Ďalšie rýchle správy

dnes 16:00

Technický riaditeľ Aston Martinu Dan Fallows: “V našich štruktúrach stále máme isté medzery, ktoré by mohli zaplniť ľudia s veľkým množstvom skúseností.”

Aston Martin naďalej usiluje o príchod Adriana Neweyho do Silverstonu.

dnes 14:54

Aston Martin je jednoznačným vývojovým “kráľom”. Ale len z hľadiska kvantity. Britský tím priviezol suverénne najviac nových komponentov zo všetkých, ale mnohé boli len výstrelmi do prázdna.

dnes 14:23

Dnešná “modrá obrazovka smrti” na boxovom múriku Mercedesu.

dnes 13:41

Tímy v horúcej Budapešti nasadzujú dodatočné chladenie kokpitov. Prečo je táto “vypuklina” v prípade Mercedesu taká veľká? Vedzte, že jej účelom nie je len chladenie, ale ukrýva aj nový prvok zavesenia, ktorý strieborné šípy predstavili pár víkendov dozadu.

dnes 13:40

Viaceré tímy si do Maďarska priniesli nové komponenty. Napríklad Ferrari má vylepšenú podlahu.

Red Bull zas prezradil, že s vylepšeným balíčkom, ktorý predstavil na Hungaroringu, bude jazdiť len na pomalých okruhoch. Uvidíme ho ešte v Zandvoorte a Singapure. So starým balíčkom (zo Silverstonu) bude jazdiť napríklad v Spa, Monze či Baku.

Môžeme si napríklad všimnúť, že Red Bull odstránil “bazuky” za svätožiarou, s ktorými vraj Adrian Newey nemal byť veľmi spokojný.

dnes 10:24

Max Verstappen obhajuje Sergia Péreza, ktorého budúcnosť, zdá sa, visí na vlásku. “Ak bude auto lepšie a predvídateľnejšie, tak to je aj pre jazdca o čosi jednoduchšie. Nemusíte zakaždým zachádzať až za limit. Nie je fér povedať, že to je len jeho vina.”

včera 21:00

Krásna archívna fotografia Hungaroringu z roku 1986. Často sa hovorí, že okruh sa za tie roky príliš nezmenil. Na tejto fotke však vidíte, že kedysi bola cieľová rovinka kratšia, prvá zákruta mala iný tvar a tretia zákruta bola v skutočnosti kombináciou niekoľkých zákrut.

včera 20:56

Pohľad na nový kryt motora Red Bullu. V padoku sa už šušká, že tím bude používať rôzne balíky na rôznych typoch okruhov. Doteraz tímy variovali zväčša len zadné krídla, ale Red Bull chce striedať aj tento diel.

včera 20:54

Ďalší pohľad na úplne nový deflektor Aston Martinu. Tento prvok zatiaľ nepúta takú pozornosť ako zadné krídlo pred dvoma rokmi, ktoré nakoniec FIA zakázala.

včera 20:51

Hlavnú boxovú budovu na Hungaroringu čaká derniéra. Jeden zo symbolov okruhu bude po tohtoročnom víkende zbúraný, aby ustúpil modernej a úplne novej budove. Je to ďalší krok pri rozsiahlej rekonštrukcii Hungaroringu.

včera 16:28

Nevieme, čo sa to deje vo Ferrari, ale novinár Adam Cooper avizuje, že tím rozbalil podlahy, potom ich zas zbalil a poslal späť do Maranella. Nechápeme, čo sa to deje a ako sa to mohlo vôbec stať.

včera 16:26

Aston Martin prišiel s ďalšou zaujímavou novinkou. Vedľa kokpitu nainštaloval deflektor, ktorý sme v rámci tohto cyklu pravidiel ešte nevideli. Vlastne sme nevedeli, že pravidlá niečo také vôbec dovoľujú.

včera 16:18

Lando Norris si dnes našiel na parkovisku takýto odkaz. Vraj to neurobil Carlos Sainz, ale jeden z jeho manažérov, ktorý Britovi pripomenul španielske víťazstvo vo finále futbalového EURO 2024.

včera 16:15

Život v motorhome McLarenu nie je jednoduchý. Po požiari v Barcelone sú po stredajšej búrke nevyhnutné ďalšie opravy. Tie už začali priamo v padoku na Hungaroringu.

včera 16:13

Kevina Magnussena bol dnes na Hungaroringu veľký záujem.

včera 16:11

Šesťdielny seriál Netflixu o živote Ayrtona Sennu bude mať premiéru 29. novembra! Vznik veľkolepého diela oznámila platforma ešte v roku 2020. Nakrúcanie skončilo a seriál je pripravený na premiéru.

Viac správ