logo F1online.skF1online.sk

F1 otestuje automatické dažďové svetlá

24. novembra 2023, 03:47

Formula 1 dnes bude testovať automatizované dažďové svetlá. Doposiaľ ich zakaždým museli zapínať samotní jazdci, no nový systém by ich mal tejto úlohy zbaviť. Odteraz sa automaticky zapnú vždy, keď FIA vo svojom systéme informuje o “nízkej priľnavosti” v dôsledku dažďa. FIA tak minimalizuje riziko, že niektorý jazdec zabudne včas zapnúť svoje svetlá.

K samotnému testu dôjde po skončení tréningu.

Tento krok je súčasťou dlhodobých snáh vylepšiť viditeľnosť monopostov v daždi.

Ďalšie rýchle správy

dnes 19:22

Čo nás čaká na Hungaroringu? Horúce počasie s teplotami nad 30 stupňov a možnosťou popoludňajších búrok. Na ich predpovede je však ešte priskoro.

Vieme však, že Pirelli avizuje víkend s využitím maximálneho prítlaku. Miera zaťaženia pneumatík a bŕzd dostala známku 3/5. Asfalt by mal ponúkať pomerne málo gripu (2/5). Požiadavky na dobrú trakciu sú relatívne vysoké (4/5) rovnako ako zlepšovanie podmienok na trati vďaka pogumovaniu.

Taliansky dodávateľ do Budapešti prinesie najmäkšie pneumatiky zo svojej ponuky.

dnes 19:19

Max Verstappen a Daniel Ricciardo v nedeľu nechýbali v Goodwoode, dnes sa rozhodli zahrať si padel v Monaku.

dnes 19:19

Charles Leclerc s priateľkou a Pierrom Gasly si cez víkend zašli na koncert Taylor Swift.

dnes 11:27

Audi oznámilo prvého oficiálneho partnera pred príchodom do Formuly 1. Mazivá pre jeho pohonnú jednotku bude dodávať spoločnosť bp prostredníctom značky Castrol.

dnes 11:22

Ak sa Landovi Norrisovi tento víkend podarí dostať na pódium, bude si musieť dávať väčší pozor ako vlani. Opäť sa budú totiž rozdávať drahé porcelánové trofeje.

Instagram/Hungaroring
dnes 03:49

Angličanom to na európskom futbalovom šampionáte nevyšlo. Lando Norris ich prišiel podporiť do hľadiska, ale z víťazstva sa tešili španielski fanúšikovia.

V Berlíne bol aj George Russell.

dnes 03:49

Robin Räikkönen v nedeľu vyhral motokárové preteky vo Franciacorte. Cez víkend prišiel Räikkönenovcov pozrieť aj bývalý šéf Ferrari Maurizio Arrivabene a Robinov krstný otec Gino Rosato, ktorý vo Ferrari na začiatku minulého roka skončil na pozícii PR manažéra.

včera 11:05

Sergio Pérez v Goodwoode osedlal Ford Supervan 4.2.

13. júla 2024, 10:40

Adrian Newey na Festivale rýchlosti v Goodwoode jazdí v majstrovskom Ferrari 312 Nikiho Laudu. “Jazdiť v Nikiho starom aute, jeho majstrovskom monoposte, je niečo veľmi výnimočné. Nikiho som dosť dobre poznal, takže je to niečo výnimočné sedieť v ňom, v presne tej istej sedačke a uvažovať, čo asi zažíval a ako sa na to všetko pred štartom pripravoval.”

13. júla 2024, 09:52

Ak vám dnes chýba akcia na trati, môže vás potešiť aspoň LIVE stream z Festivalu rýchlosti v Goodwoode.

13. júla 2024, 09:49

Sergio Pérez je zo štvorice top tímov jediným jazdcom, ktorý v tejto sezóne neodjazdil ani jedno kolo na čele pretekov.

Najviac ich má Max Verstappen (443) pred Charlesom Leclercom (82) a Landom Norrisom (77). Lewisovi Hamiltonovi za zisk prvého víťazstva stačilo odjazdiť na čele len 15 kôl.

12. júla 2024, 14:09

Ako vyzerá podlaha Red Bullu RB17? O prítlak sa budú starať vďaka prísavnému efektu tieto dva obrovské kanály.

12. júla 2024, 12:25

Tento súboj medzi Sebastianom Vettelom a Lewisom Hamiltonom z juniorských čias vo Formule 3 ste už videli? Dvojica si to rozdala na vode a bola z toho krásna bitka.

12. júla 2024, 09:59

Videli ste nový trailer na film F1? Je vidieť, že má rovnakého režiséra ako Top Gun. Oba trailery sa na seba vo viacerých momentoch náramne podobajú.

12. júla 2024, 09:51

Mali sme šťastie, že táto búrka neprišla pred týždňom, ale až včera. V Spielbergu pršalo tak intenzívne, že na cieľovej rovinke a v boxoch zaplavilo Red Bull Ring.

11. júla 2024, 18:55

Ako sa darí jednotlivým jazdcom od predstavenia noviniek v Imole? Najviac bodov získal Max Verstappen pred Landom Norrisom. Lewis Hamilton a George Russell sú však na tretej a piatej priečke.

[Autosport] Top 10 drivers for points scored since Imola:
byu/FerrariStrategisttt informula1

Viac správ