logo F1online.skF1online.sk

Hülkenberg hodnotí VC Las Vegas

20. novembra 2023, 12:42

Nico Hülkenberg o svojom odstúpení z pretekov: “Niečo sa stalo a prišiel som o výkon. Pozrieme sa na to. Hovoril som si, že nemáme také zlé pretekové tempo. Mal som dobrý štart, ale po nehode v prvej zákrute som to musel zoširoka obísť a stratil som veľa pozícií.”

Ďalšie rýchle správy

dnes 17:19

Andrea Kimi Antonelli sa tento víkend v Španielsku nepredstaví. Všetkých desať tímov potvrdilo, že do víkendu nastúpi nezmenená jazdecká zostava, píše portál racefans.net.

dnes 15:06

Aston Martin sa stále snaží získať Adriana Neweyho do svojho tímu, píše holandský De Telegraaf. Podľa viacerých zdrojov mal byť dokonca na súkromnej prehliadke novej továrne v Silverstone.

Britská stajňa neposkytla priamu reakciu na svoj údajný záujem o služby Adriana Neweyho, no odpoveď prišla. “Aston Martin je veľmi atraktívnym projektom s víziou Lawrenca Strolla, špičkovou novou továrňou a vzrušujúcim partnerstvom s Aramcom a Hondou. S tímom sú spojené mnohé vrcholové osobnosti z rôznych sfér života, ale v tejto chvíli nemáme čo oznámiť.”

dnes 14:46

Williamsu viac ako rok chýbal šéf aerodynamického oddelenia. Nakoniec sa vedenie tímu rozhodlo povýšiť Adama Kenyona. Šéf tímu James Vowles túto zmenu potvrdil, no prezradil, že k nej došlo “bez veľkých fanfár” už v marci tohto roka.

Vowles pozná Kenyona z ich spoločného pôsobenia v Mercedese, do ktorého prišiel po stinte v Red Bulle Racing.

dnes 11:42

Ferrari je od roku 1934 prvým výrobcom, ktorý v jednej sezóne dokázal vyhrať 24-hodinovku Le Mans aj Veľkú cenu Monaka. Pred ním sa to podarilo Alfe Romeo.

dnes 10:33

Okruh Catalunya bude až polovicu svojich energetických nárokov pokrývať solárnymi panelmi. Po rekonštrukcii hlavnej budovy na jej strechu nainštalovala 1080 panelov (okrem toho má ďalších 1239 panelov), čím ročne vygeneruje o 0,45 GWh energie viac ako doposiaľ.

Na nasledujúcich záberoch môžeme vidieť solárne panely na streche hlavnej tribúny, ktoré tu pribudli na jeseň 2023.

dnes 09:10

Predpoveď počasia na víkend v Barcelone avizuje, že na okruhu by malo pršať vo štvrtok. Piatok a sobota budú slnečné a suché. Zrážky hrozia zas až v nedeľu.

Pravdepodobnosť nedeľného dažďa je 60 percent, no podľa podrobnejších predpovedí ak bude pršať, tak skôr doobeda.

dnes 01:29

Inšpektori FIA v Kanade takto skúmali predné krídla jednotlivých tímov.

Canada 2024 – front wing inspections of 4 teams
byu/Organic-Measurement2 informula1

dnes 01:27

Technický riaditeľ stajne RB Jody Egginton potvrdil, že jeho tím pripravil do Španielska veľký balík vylepšení, ktorý pozostáva z novej podlahy, karosérie a zadného krídla. Vylepšenia dostanú obaja piloti.

dnes 01:25

Lewisa Hamiltona na Veľkej cene Kanady takto zdržal o kolo pomalší Kuan-jü Čou. Pilot Mercedesu tu stratil až päť sekúnd.

ZHO-HAM Blue Flag

 

dnes 01:19

Max Verstappen: “Teším sa na trate, na ktorých nepotrebujete jazdiť po obrubníkoch a nie sú tam hrbole.”

dnes 01:17

Fotogaléria z rekonštrukcie v Monze. Vyzerá to na poriadnu kopu roboty.

Monza changes

 

dnes 01:15

V Monze sa možno dočkáme väčších zmien ako “len” preasfaltovania či nových sekcií pre VIP hostí. Satelitné zábery odhaľujú, že sa pracuje aj na rozšírení prvej zákruty.

včera 15:08

Olympijský oheň v rukách Charlesa Leclerca.

včera 12:49

Po Madride, Viedni a Toronte sa F1 Exhibition presunie do Londýna. Výstava začne 23. augusta.

včera 09:38

Formulový veľkofilm s Bradom Pittom bude mať premiéru 27. júna 2025 v Amerike.

včera 00:55

Fínsky pretekár Valtteri Bottas prezradil, akú najlepšiu radu dostal od svojho krajana Miku Häkkinena. “Raz, keď ma videl trochu vystresovaného, povedal mi, aby som sa išiel prejsť do lesa. Nechápal som to, ale on len povedal, nech to skúsim, nech idem do lesa a poprechádzam sa. Skúsil som to a funguje to! Keď ste v súlade s prírodou, premýšľate inak a uvoľníte stres. Bolo to super. Jednoduchá rada, ale keď ste v strese, choďte do lesa.”

Viac správ