fb pixel
logo F1online.sk

Piastriho mama úraduje

24. septembra 2023, 15:20

Oscar Piastri má prvú formulovú trofej. Jeho mama sa pýta, či sa už môže zbaviť jeho trofejí z juniorských čias.

Ďalšie rýchle správy

dnes 13:45

Súperom sa cez Oscara Piastriho dostávalo v Abú Zabí iba ťažko – obzvlášť takému Georgeovi Russellovi. Pretekár Mercedesu to však napokon zvládol.

dnes 13:41

Tím McLaren má nového sponzora. Je ním Monster Energy, známy výrobca energetických nápojov, ktorý roky rokúce sponzoroval Mercedes.

dnes 13:37

Predpredaj vstupeniek na EisKing TOUR s Mikom Häkkinenom, ktorý sa uskutoční 17.12. v Národnom tenisovom centre v Bratislave, sa spustí vo štvrtok 30.11. o 10:00. Voľný predaj vstupeniek bude spustený o deň neskôr v rovnakom čase – 1.12. o 10:00.

dnes 13:32

Obrúčka jedného zo zamestnancov Mercedesu, kvôli ktorej sa včera započala hromadná pátracia (alebo lepšie povedané potápačská) akcia, sa napokon našla!

dnes 13:30

Presne pred troma rokmi došlo na VC Bahrajnu k hrôzostrašnej nehode, ktorej účastníkom bol Romain Grosjean. Francúz napokon z kolízie vyviazol “iba” s menšími popáleninami, čo bolo vzhľadom na to, ako vyzerala, poriadnym zázrakom.

včera 19:45

Takto vyzerá približný odhad škôd za sezónu 2023. Najviac ich svojmu tímu spôsobil Logan Sargeant. Na pomyselnom druhom mieste skončil Carlos Sainz, hoci ten naozaj nemôže za účet na opravy v Las Vegas. Naopak, najmenšie škody spôsobili Max Verstappen a George Russell.

včera 19:37

Záver pobytu v Abú Zabí priniesol takúto drámu. V nedeľu večer skončil jeden zo zamestnancov Mercedesu v prístave (pomerne obvyklý spôsob zábavy vnútri tímov). Problém je, že pri tom stratil obrúčku. V utorok sa preto rozbehla pátracia akcia. Vraj až traja jeho kolegovia si navliekli potápačskú výstroj, od jedného z majiteľov kotviacich lodí si požičali detektorov kovov a vydali sa prsteň hľadať. Bohužiaľ, podľa posledných informácií sa obrúčku nepodarilo nájsť. Miestni však sľúbili, že budú v pátraní pokračovať, takže držme palce.

včera 15:33

Pri balení vybavenia sa vraj v garážach tímov rozozneli vianočné piesne.

včera 13:49

Rupert Manwaring sa lúči s Carlosom Sainzom, pre ktorého od roku 2015 pracoval ako jeho osobný tréner. Manwaring zároveň pracuje pre Hintsa Performance, ktorú založil legendárny doktor Aki Hinsta. Verstappen sa teda lúči so svojím doterajším trénerom Bradleym Scaneom. Iróniou osudu je, že Manwaringov otec, Rupert senior, pracoval s Josom Verstappenom.

včera 13:36

Pilot Mercedesu si neoddýchli ani na posezónnych testoch. Pre technický problém havaroval George Russell, ktorému na monoposte niečo zlyhalo a „v šiestej zákrute pokračoval rovno do bariéry“.

včera 10:14

V Abú Zabí dnes štartujú posezónne testy. V akcii sú súčasní pretekárski piloti, ale aj množstvo juniorov.

včera 10:08

Špekulácie sa potvrdili. Robert Kubica sa v novom ročníku predstaví v Le Mans v najvyššej triede Hypercar. Zmluvu s poľským pretekárom uzavrel taliansky AF Corse, ktorý bude zákazníckym tímom Ferrari v roku 2024. Mená jeho tímových kolegov zatiaľ oficiálne nepoznáme, ale špekuluje sa o menách ako Robert Švarcman či Alessio Rovera.

Ďalšie rýchle správy