fb pixel
logo F1online.sk

Verstappen: Alonso je zviera, víťazstvo by si zaslúžil

Max Verstappen
© Getty Images/RB Content Pool
Milan Kubala
Milan Kubala17. 6. 2023

Red Bull je zatiaľ stopercentný, no dokáže si udržať neporaziteľnosť až do konca sezóny? A ak sa mu to nepodarí, kto ho zastúpi na najvyššom stupienku? Max Verstappen prezradil, že keby mal niekomu dopriať víťaznú trofej, tak by si vybral Fernanda Alonsa.

V histórii Formuly 1 sa ešte žiadnemu tímu nepodarilo vyhrať všetky veľké ceny v sezóne. Najbližšie mal k tomu McLaren v roku 1988, no kolízia Ayrtona Sennu a Jeana-Louisa Schlessera z VC Talianska všetko zmarila. Odvtedy sa o niečo podobné pokúsilo viacero tímov. Tento rok je na rade Red Bull.

Aj keď Max Verstappen nepochybuje o kvalitách svojho tímu, neočakáva, že by boli červení býci stopercentní na každých pretekoch. Raz sa niečo pokaziť musí, a keď sa to pokazí, Holanďan vie, komu bude držať palce.

“Ja mám rád Fernanda. Fernando je skutočný pretekár a myslím si, že si to zaslúži,” nechal sa počuť Max Verstappen, ktorý uznáva Alonsa aj pre jeho vytrvalosť. Na Formulu 1 nazanevrel ani po strastiplných rokoch s McLarenom. “Nikdy sa nevzdáva. Môžete na ňom vidieť, že miluje tento šport. Niekedy tomu ani nemôžete uveriť, pretože po toľkých rokoch, keď mohol jazdiť len v strede poľa, mohla táto láska vyprchať.”

“Je to skutočný pretekár. Fernando je zviera. Takže áno, ak sa ma pýtate na toto, tak Fernando je jazdcom, ktorého by som tento rok chcel vidieť vyhrať veľkú cenu,” znie verdikt dvojnásobného majstra sveta.

Komu by nechutila taká dominancia, z akej sa teraz teší Red Bull? Ani Max Verstappen nebude protestovať, hoci tvrdí, že jeho túžba po vyrovnanejších súbojoch je nefalšovaná.

“Úprimne, niekedy je fajn mať silnú konkurenciu,” zamyslel sa Max Verstappen. “Samozrejme, užil som si rok 2021, ale bavilo ma aj to, ako prebehla sezóna 2022. Áno, na začiatku sme mali problémy so spoľahlivosťou, auto bolo príliš ťažké, ale ku koncu sme začali byť dosť dominantní.”

“Rozumiem však tomu, že pri dominancii jedného tímu sa ľudia začnú trochu nudiť. Dúfajme, že sa tímy priblížia k sebe, takže keď budete mať menší problém alebo auto nenastavíte stopercentne dobre, tak bude môcť vyhrať aj iná stajňa,” prehlásil pilot Red Bullu, ktorý je v súčasnej forme takmer neporaziteľný.

Verstappenovi navyše nechýba motivácia. Tvrdí, že aj keď naňho nikto netlačí, tak má dostatok impulzov, aby šiel naplno. “Ja som pravdepodobne ešte motivovanejší, pretože viem, že mám víťazné auto. Ak prídete na víkend a uvedomujete si, že v najlepšom prípade získate piate miesto, tak to nie je veľmi dobré. Pravdepodobne vás to motivuje menej, ako keď viete, že máte šancu vyhrať.”

Súvisiace články