Binotto rozmýšľal nad tým, či je vhodný na pozíciu šéfa tímu | Magazín F1 - F1online.sk

Binotto rozmýšľal nad tým, či je vhodný na pozíciu šéfa tímu

Mattia Binotto
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Mattia Binotto to vo Ferrari nemá vôbec jednoduché. Výsledky neprichádzajú a zrejme ešte dlho nebudú. Tešiť ho môže aspoň to, že má plnú podporu zo strany vyššieho vedenia. Aj napriek tomu vraj ale dumal nad tým, či je na túto prácu vhodný, a či by nemal radšej odstúpiť.

Dôveru Mattiovi Binottovi vyslovil Louis Camilleri, boss Ferrari. Vysvetlil tiež, že Maranellu dlho chýbalo niečo, čo Red Bull aj Mercedes počas ich víťazných rokov mali, resp. ešte stále majú: stabilitu. Camilleri ju chce nastoliť dnes.

Tieto vyhlásenia prišli po biednej Veľkej cene Belgicka. Prezident John Elkann dokonca Mattiovi Binottovi zavolal, aby sa poinformoval o tom, prečo Ferrari v kvalifikácii a v pretekoch tak pohorelo.

Hlavy sa však stínať nebudú, a ani Binotto nepomýšľa na to, že by mal odstúpiť. “Viem, že mám podporu našich manažérov. Ale pýtal som sa sám seba, dôkladne som uvažoval o tom, či som vhodný na pozíciu šéfa tímu.”

“V niektorých oblastiach som mohol odviesť aj lepšiu prácu, ale verím, že mojich 25 rokov vo Formule 1 a znalosti o tejto spoločnosti sú kľúčovými elementmi, aby som v tejto profesii podal dobrý výkon.”

“A nie som sám, to vás môžem ubezpečiť. S Louisom Camillerim sa bavím niekoľkokrát do dňa a s Johnom Elkannom pravidelne. Dostávam ich rady. Ich líderský štýl sa určite líši od toho, na čo sme v minulosti boli zvyknutí. Ale nie som sám, naozaj,” zdôraznil švajčiarsky inžinier.

Spolu s Charlesom Leclercom a Carlosom Sainzom chce Mattia Binotto vybudovať víťazný tím, ako sa to na konci minulého milénia podarilo Jeanovi Todtovi, Rossovi Brawnovi a Michaelovi Schumacherovi. Najskôr ale budú musieť vydržať, kým sa hladina upokojí.

“Tento rok je pre Charlesa dôležitý a jedného dňa si bude môcť povedať: ‘Tie ťažké časy boli pre mňa užitočné.’ Má talent a v týchto náročných chvíľach rastie ako vodca,” myslí si Binotto. “Často sa s ním bavím o Schumacherovi, ktorý do tímu prišiel v roku 1996 a šampiónom sa stal v roku 2000. On to môže zopakovať.”

Možno vás zaujme

Komentáre