fb pixel
logo F1online.sk

Verstappen reaguje na kopírovanie súperov: Nabudúce prídeme bez bočníc!

Red Bull Honda, ilustračné
© Red Bull Content Pool
Tomáš Masár
Tomáš Masár7. 6. 2023

Red Bull je dominantným autom na štartovom poli, a tak niet divu, že súperi od neho z času na čas čo to „odpozorujú“. Najnovšie sa po stopách tímu z Milton Keynes vydal Mercedes. Nemecký celok bol síce dlho verný konceptu bez bočníc, no keďže s ním neslávil úspech, rozhodol sa inšpirovať monopostom RB19, čo predstaviteľom Red Bullu skôr polichotilo, než ich nasrdilo. Rovnako tak táto skutočnosť nerozhádzala ani Maxa Verstappena. Dvojnásobný šampión si z kopírovania súperov ťažkú hlavu nerobí a konkurentom ironicky odkazuje: „Nabudúce prídeme bez bočníc, aby ste sa mohli vrátiť ku svojmu starému konceptu!“

Mnohé tímy sa na začiatku sezóny vydali inou cestou než Red Bull, no už čoskoro zistili, že koncept „červených býkov“ je najprepracovanejší. Po čase sa tak celkom z Milton Keynes inšpirovali aj takí giganti, ako Mercedes či Ferrari.

Hoci si najmä prvý z menovaných tímov týmto krokom značne polepšil, Maxa Verstappena stajne, ktoré čerpajú inšpiráciu od Red Bullu, nijak zvlášť nevyrušujú, čo možno vyčítať aj z jeho ironických vyjadrení.

„Domnievam sa, že nabudúce prídeme bez bočníc! Potom sa k tomuto konceptu bude môcť vrátiť každý,“ vyslovil sa žartovne Holanďan.

Dvojnásobného majstra sveta predstava, že si súperi odpozorovaním niektorých dizajnových prvkov Red Bullu mierne polepšia, až tak netrápi. Dobre si uvedomuje, že na to, aby bol monopost dominantný, je potrebné oveľa viac.

„Nie je to len o bočniciach. Mnoho vecí musí do seba zapadnúť,“ nechal sa počuť víťaz už 40-tich pretekov.

O tom, že sa Red Bull s novými pravidlami popasoval spomedzi tímov najlepšie, azda nie je pochýb. Podľa Verstappena za to v Milton Keynes vďačia predovšetkým poznatkom z predchádzajúcich rokov.

„Myslím si, že sme sa toho za tie roky veľa naučili, vďaka čomu sme sa dokázali na nové pravidlá rýchlo etablovať. Pochopili sme, čo je vo veci, a to vám veľmi pomôže,“ povedal 25-ročný pretekár.

„Okamžite sa tak môžete sústrediť na iné veci. Dúfajme, že budeme takto napredovať aj naďalej, pretože na to všetci veľmi tvrdo tlačia v snahe sa na nás dotiahnuť. Ani my však nie sme nikdy spokojní a chceme viac,“ doplnil Verstappen.

Súvisiace články