Wolff uznáva, že Mercedes frustruje zákaz kvalifikačných režimov | Magazín F1 - F1online.sk

Wolff uznáva, že Mercedes frustruje zákaz kvalifikačných režimov

Toto Wolff
zdroj: Mercedes

Veľká cena Talianska je prvou, v ktorej majú tímy prikázané nasadiť len jeden motorový režim. V sobotu na to zrejme najviac doplatí Mercedes. Toto Wolff priznáva, že v tíme sú z toho aj trochu frustrovaní, no na druhej strane to vníma aj ako výzvu posunúť sa ešte viac vpred.

“Po tom rozhodnutí sme boli trochu frustrovaní, pretože náš motor sme optimalizovali tak, aby v kvalifikácii bežal blízko svojich limitov,” hovoril Toto Wolff v piatok v Monze. “To bol jeden z cieľov, ktoré sme si stanovili, hlavne pre tento rok. A teraz, keď je nám to zobraté, tak je to, samozrejme, frustrujúce.”

Mercedes investoval do vývoja tohtoročných špeciálnych režimov veľa zdrojov a energie. Chcel sa totižto dotiahnuť na mimoriadne výkonný kvalifikačný režim Ferrari z minulého roka. Avšak, v tieni podozrení, že výrobcovia zachádzajú pri párty-režimoch až za hranicu pravidiel, sa FIA rozhodla konať a zakázala ich.

“Rozumiem dynamike tohto športu. Nie je to prvýkrát, čo tímy, ktoré v šampionáte unikajú, sú potrestané alebo sú tu zo strany ostatných tímov, FIA a držiteľov komerčných práv pokusy ich spomaliť. Tomuto veľmi dobre rozumiem,” pokračoval Wolff.

V Mercedese to ale nechcú nechať bez odpovede. “My ako tím to berieme správne — športovo. Spomínam si, keď Hywel (Thomas), ktorý vedie úsek motorov, povedal: ‘OK, keď je tak, tak budúci rok budeme nasadzovať na celé preteky kvalifikačný režim.’ Možno niekedy potrebujete túto extra motiváciu, aby ste sa dostali až za limit.”

Tento rok na to ešte pohonné jednotky strieborných šípov nie sú pripravené, ale v Mercedese veria, že aj bez toho na tom budú v nedeľu oveľa lepšie. “Sme presvedčení, že v nedeľu získame dosť času na kolo, jednoducho preto, že môžeme na motor viac pritlačiť. Uvidíme, čo sa stane. Nechcem nasadiť príliš vysoké očakávania. V nedeľu budeme mať jasnejšie.”

Možno vás zaujme

Komentáre