logo F1online.skF1online.sk

Mám rýchlosť, aby som Maxa porazil, dušuje sa Pérez

Sergio Pérez
© Getty Images/Red Bull Content Pool
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík1. 6. 2023

Titulový ašpirant alebo ďalšia tímová dvojka? Je Sergio Pérez ďalším Nicom Rosbergom alebo ďalším Rubensom Barrichellom či Valtterim Bottasom? Momentálne to skôr vyzerá na druhú možnosť, aj keď sa mexický pretekár bije do hrude a dušuje, že Verstappena dokáže poraziť.

Práve konzistentnosť výkonov oddeľuje výborných pilotov od veľmi dobrých. Max Verstappen alebo aj Fernando Alonso v tejto sezóne ešte nezaváhali, kým Pérez už zaváhal minimálne dvakrát. Chybu v Austrálii zviedol na problém s autom – tím túto hypotézu nepotvrdil –, ale tú v Monaku už zobral celkom na seba.

Jeho náraz do bariéry v zákrute Sainte Devote zvýšil náskok tímového kolegu Maxa Verstappena v celkovom hodnotení o 25 bodov. Pérez sa neblysol ani v pretekoch a opäť oživil „debatu o Barrichellovi“. Checo sa však nevzdáva a pred novinármi v Španielsku sa dušoval, že to ešte môže zvrátiť.

„Mal som na to ísť trochu viac zľahka,“ povedal Pérez. „Všetko prišlo príliš neskoro a stretlo sa tam viacero vecí.“

„Na poslednú chvíľu sme sa rozhodli ísť ešte jedno rýchle kolo, potom sa pred nami objavil Alpine a do prvej zákruty mi silno fúkalo do chrbta. Ak teda budeme nabudúce v Monaku v Q1, možno nám pomôže, keď nebudeme prijímať takéto rozhodnutia na poslednú chvíľu. Nič to však nemení na tom, že som mal odviesť lepšiu prácu a lepšie predvídať situáciu.”

„Je to ťažké, ale v takejto situácii je najdôležitejšie zdvihnúť ruku, ako jazdec priznať chybu a v prvom rade sa ospravedlniť tímu, potom sa z toho poučiť,“ dodal Pérez.

Ten už v Monaku avizoval, že rozhodne ešte nehádže flintu do žita a pokúsi sa Verstappena poraziť. Napriek všetkému si myslí, že dvojnásobného majstra sveta dokáže zdolať a zmazať stratu 39 bodov.

„Áno, pretože rýchlosť na to mám,“ prehlásil Pérez. „Keby došlo k tejto nehode a bol by som ešte k tomu o pol sekundy pomalší, potom by som si robil starosti. Máme však rýchlosť, aby sme to dokázali otočiť. Pôjdem na to víkend po víkende. V nedeľu chcem vyhrať a strhnúť momentum opäť na svoju stranu.“

„Maxovi som vyrovnaným súperom od začiatku sezóny, niekedy je to lepšie, inokedy horšie. On je asi ten najťažší tímový kolega, ale verím, že je možné ho poraziť,“ dodal Pérez.

Súvisiace články

Diskusia