Hamilton: Nebojte sa požiadať o pomoc | Magazín F1 - F1online.sk

Hamilton: Nebojte sa požiadať o pomoc

Lewis Hamilton
zdroj: Mercedes

Pilot Mercedesu Lewis Hamilton vyslal prostredníctvom sociálnych sietí do sveta ďalšie zo svojich posolstiev. Píše, že sa nemáme hanbiť za svoje slabé stránky, nemáme sa hanbiť požiadať o pomoc, ak ju potrebujeme. Je to len spôsob, ako sa stať lepšími.

Život v bubline nemusí byť práve jednoduchou záležitosťou. V nedávnom rozhovore to priznal aj slovenský hokejista Andrej Sekera, ktorý popisuje, ako jeho spoluhráčom už začínajú chýbať rodiny a priatelia. Tím tak postupne opúšťa dobrá nálada. A podobné to je i vo Formule 1. Zo svojej bubliny nám skrz sociálne siete vyslal odkaz i Lewis Hamilton.

„Mám dve stránky. Prvú vidíte v televízii. Súťaživý a hladný pretekár, ktorým sa stávam akonáhle sklopím šilt na helme. Vtedy ožívam, všetky moje obavy, neistota a pochyby idú bokom. Pokým moja práca neskončí, som maximálne sústredený. Je to pocit, akoby som získal nejakú superschopnosť, o ktorej som vždy sníval,“ napísal Hamilton na sociálnej sieti.

„Tou druhou som ja samotný. Niekto, kto žije svoj každodenný život, rovnako ako každý z vás. Snažím sa nájsť vnútorný mier, organizovať čas, vyvážiť prácu a súkromný život, nájsť si čas pre rodinu a priateľov, zvládať svoje emócie a nájsť si čas na ďalšie veci, ktoré sú mojimi vášňami.“

„Tiež mám ťažké dni, najmä teraz v bubline sa často cítite osamote, chýbajú vám priatelia a rodina. S pretekmi týždeň čo týždeň nemáte dosť času na nič iné, okrem práce. Som preto vďačný tým, ktorí sú mi nablízku a pomáhajú mi, aj keď len skrz správy či telefón,“ napísal Hamilton.

„Čo tým chcem povedať je, že nie je nič zlé na tom požiadať o pomoc, ak ju niekto potrebuje, alebo povedať niekomu o svojich pocitoch. Ukázať svoju zraniteľnosť neznamená, že je niekto slaboch. Práve naopak, pre mňa je to spôsob, ako sa stať ešte lepším a silnejším. Nech ste kdekoľvek na svete, dúfam, že viete, aký ste skvelý, talentovaný, pekný a silný človek, nezáleží, čo si myslia ostatní. Zvládnete takmer čokoľvek. Všetko, čo potrebujete je veriť a pracovať na tom,“ uzavrel svoj tweet šesťnásobný majster sveta.

Možno vás zaujme

Komentáre