Akoby vytiahli minuloročné auto. Pre Hamiltona bolo tempo Mercedesu „kopancom do brucha“ | Magazín F1 - F1online.sk

Akoby vytiahli minuloročné auto. Pre Hamiltona bolo tempo Mercedesu „kopancom do brucha“

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Mercedes

Obrovské nadšenie strieda pesimizmus, opäť raz. Aj keď Mercedes ovládol prvý voľný tréning vďaka rýchlym pokusom v závere, v tom druhom prišiel prepad, ktorý priviedol Lewisa Hamiltona opäť do ponurej nálady.

Sedemnásobný majster sveta sa v Baku nechal počuť, že už odpočítava dni do Imoly, kam má jeho tím pricestovať aj s vylepšeniami svojho balíka. Po piatku v Miami sa zdá, že toto odpočítavanie bude tento víkend ešte intenzívnejšie.

„Je to rovnaké ako každý víkend a aj tu strácame sekundu,“ stroho zhodnotil formu svojho tímu Lewis Hamilton. „Je to skvelý víkend a skvelé miesto s množstvom pozitív, len nie sme zvlášť rýchli. Na trati sa trápime a len skúšame množstvo rozličných vecí.“

„Prvý tréning vyzeral celkom dobre, ale potom prišiel druhý, v ktorom sa ukázalo skutočné tempo. Je to ako kopanec do brucha. Niekedy je to ťažké prijať.“

„Ale je to v poriadku, budeme na tom ďalej pracovať a dnes večer sa pokúsime zistiť, či môžeme urobiť nejaké zmeny v nastavení a dostať auto do lepšej formy,“ dodal Lewis.

Austrália vyzerala pre Mercedes pozitívne a aj v Baku sa monopost zdal byť v pretekovom tempe dosť silný. Pred týždňom nebolo vôbec jednoduché predbiehať, čo trochu ovplyvnilo celkový obraz, ale podľa Hamiltona to tento víkend vyzerá horšie než pred týždňom.

„V porovnaní s Melbourne je to ako deň a noc. Tam sa auto riadilo omnoho, omnoho krajšie. Aj v Baku som mal lepší pocit než tu,“ hovorí Hamilton.

„Možno je to teplom alebo len vyvážením. Zostanem optimistický a budem dúfať, že sa nám auto podarí zlepšiť a urobíme pár krokov vpred. Mám však vo všeobecnosti pocit, že až na tvrdé poskakovanie, jazdíme s takmer rovnakým autom ako vlani, čo je veľmi ťažké,“ hovorí Hamilton, ktorý si pred sobotou a nedeľou nerobí veľké nádeje.

„Dúfam, že sa dostaneme do Q3 a podarí sa nám umiestniť niekam doprostred najlepšej desiatky, to by bolo skvelé,“ povedal Lewis.

„Pracujeme tak tvrdo, ako sa len dá, ale zúfalo potrebujeme tie vylepšenia. Musíme sa sústrediť a zvládnuť ešte tieto preteky. Potom, dúfajme, nastúpime na novú cestu,“ dodal.