logo F1online.skF1online.sk

Viac som urobiť nemohol, pokrčil plecami Leclerc

Charles Leclerc
© Twitter/Ferrari
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík30. 4. 2023

Charles Leclerc nie je po skončení víkendu v Baku spokojný, ale faktom je, že tieto preteky boli z jeho strany jednoznačným stanoviskom. Ferrari by malo svoju budúcnosť stavať práve okolo neho a nie okolo Carlosa Sainza. Monačan bol v Baku vo výbornej forme, ale objektívne nemal pri hladkom priebehu pretekov šancu vybojovať lepšiu než tretiu priečku.

Aj keď bol tento víkend pre Leclerca a jeho tím v mnohom dôležitý, faktom zostáva, že Red Bull dokáže byť v pretekovom tempe stále o dobrú sekundu na kolo rýchlejší. Krátko po reštarte Sergio Pérez ukázal, aké je skutočné tempo Red Bullu a Leclercovi unikal o viac ako sekundu na kolo.

„Toto bolo absolútne maximum, čo som dnes mohol urobiť, vlastne čo sme mohli urobiť ako tím. Stratégia bola dobrá, všetko bežalo hladko, len naše auto nemalo dostatočné tempo, aby sme mohli konkurovať Red Bullu; takisto aj Aston Martin má, zdá sa, lepšie auto v pretekovom tempe než my,“ povedal po pretekoch Charles Leclerc pre televíziu Sky.

„Realita je taká, že nás čaká množstvo práce, keď sa chceme dostať do boja o víťazstvo,“ dodal monacký pretekár.

Ferrari konečne vybojovalo prvé pódium v sezóne, ale vyhliadky napriek tomu nevyzerajú optimisticky. Táto trať autu sedela viac, ale objektívne na tom bol Aston Martin zrejme o kúsok lepšie. V Miami by sme tak pri vyšších teplotách mohli vidieť opäť Fernanda Alonsa ako najbližšieho súpera Red Bullu, ale Ferrari plánuje na americkom podujatí vytiahnuť z rukáva niečo menšie.

„Máme pripravené nejaké vylepšenia, takže dúfam, že nás posunú správnym smerom, aj keď neočakávam žiadne zázraky. Verím však, že tieto drobné pokroky nám pomôžu udržať Aston Martiny za nami,“ povedal Leclerc s nádejou.

Súvisiace články

Diskusia