logo F1online.sk

Brundle: Hamilton sa nebojí odchodu z Mercedesu, bude premýšľať o Ferrari

Lewis Hamilton
© Martin Trenkler
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík15. 3. 2023

Žiadny veľký šampión histórie Formuly 1 nezostal verný jednému tímu. Možno ak odrátame Jima Clarka, ktorého Lotus do Formuly 1 priviedol a v Lotuse legendárny Škót aj zahynul, nenájdeme v dejinách dostatočne dobrý príklad vernosti a oddanosti jednému tímu. Medzi výnimky by sme mohli zaradiť aj Lewisa Hamiltona, ale budúcnosť britského šampióna zatiaľ zostáva nejasná.

Iste, sedemnásobný šampión začal svoju kariéru v McLarene, s ktorým získal svoj prvý titul a odjazdil s ním šesť sezón. Ale jeho spojenie a úspechy s Mercedesom sa v dejinách Formuly 1 môžu porovnávať spojeniu Clark – Lotus, Schumacher – Ferrari alebo Senna – McLaren. Netreba však zabúdať, že aj legendárny Brazílčan nechal McLaren za sebou a vydal sa do Williamsu.

Bývalý pilot a dnes komentátor Martin Brundle prostredníctvom tohto príkladu svetu pripomenul, že Lewis nie je prilepený k sedačke v kokpite Mercedesu.

„Celkovo si myslím, že keď sa pozrieme na kompletný obraz, tak Lewis má veľa dobrých dôvodov, prečo zostať v Mercedese,“ povedal Brundle pre Sky.

„Ale aj Senna opustil McLaren a vydal sa do Williamsu, Schumacher zas odišiel z Ferrari. Trvalo to nejaký čas, ale urobili to. Takže títo skvelí jazdci sa neboja odísť, oživiť svoju kariéru, obklopiť sa novými ľuďmi a potom to na niečo premeniť,“ dodal Brundle.

Ak by to však nebol Mercedes, kam by sa Hamilton vydal? Jazdec ako on chce bojovať o titul, ale jeho spojenie s Maxom Verstappenom je nemysliteľné. Ak teda odrátame taký Aston Martin, zostáva jediná možnosť. Viete si predstaviť, že by sme aj v roku 2023 hovorili o spojení Lewisa a Ferrari?

„V Lewisovi musí byť aspoň kúsok niečoho, čo mu našepkáva: ‚Rád by som išiel do Ferrari a ako Michael Schumacher ho opäť premenil na tím šampiónov.‘ Ak teraz nemôžem získať ôsmy alebo deviaty titul, tak prečo by som sa tam nemohol ísť pobaviť?“ pýta sa Brundle.

„Som si istý, že toto všetko sa mu preháňa hlavou a bude o tom hovoriť so svojím otcom aj manažmentom. Výkon monopostu v Bahrajne to ešte umocní,“ dodal.